Decyzje już zapadły, a umowa między samorządem Grudziądza a władzami Collegium Medicum UMK, podpisana zostanie we wtorek. - O uruchomienie tych kierunków w naszym ośrodku UMK zabiegaliśmy przez wiele miesięcy - mówi Robert Malinowski, prezydent Grudziądza. Jest przekonany, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem kandydatów na studentów.
- Ratownicy medyczni już pracują w naszym pogotowiu i świetnie się sprawdzają. Popularnością cieszy się także istniejące w naszym mieście studium dietetyczne. Teraz będzie okazja do zdobycia tytułu licencjata na obu tych kierunkach - mówi Robert Malinowski.
Ile będzie kosztowało Grudziądz utworzenie nowych kierunków nauczania? Około 50 tys. zł w tym i 50 tys. zł w przyszłym roku. - Czekamy jeszcze na szczegółowy program zajęć. Najprawdopodobniej będziemy jednak dopłacali do kosztów utrzymania kadry naukowej, dojazdów naszych studentów na specjalistyczne ćwiczenia, które będą musiały odbywać się w Bydgoszczy - mówi prezydent Malinowski.
Obecnie w grudziądzkim ośrodku zamiejscowym UMK studiować można marketing i zarządzanie, filologię polską oraz turystykę.
