Nowe mercedesy na ulicach Bydgoszczy

  Nowe mercedesy na ulicach Bydgoszczy

  Agata Kozicka

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj na bydgoskie ulice wyjechało 6 nowiutkich mercedesów conecto w tym jeden przegubowy. Kolejnych 5 dołączy na trasy jeszcze w tym tygodniu.
  1/6
  przejdź do galerii

  Wczoraj na bydgoskie ulice wyjechało 6 nowiutkich mercedesów conecto w tym jeden przegubowy. Kolejnych 5 dołączy na trasy jeszcze w tym tygodniu. ©Tomasz czachorowski

  Tabor naszej komunikacji miejskiej jest coraz młodszy, a przybyły kolejne nowoczesne autobusy.
  Wczoraj na bydgoskie ulice wyjechało 6 nowiutkich mercedesów conecto w tym jeden przegubowy. Kolejnych 5 dołączy na trasy jeszcze w tym tygodniu. Te będą już tylko jednoczłonowe. Nowe pojazdy zastąpią wyeksploatowane pojazdy marki Volvo, które ostatecznie w pierwszym kwartale 2017 roku zostaną wycofane z eksploatacji.

  Klimatyzacja, rozkładane rampy ułatwiające podróże osobom niepełnosprawnym, bezprzewodowy internet - miłośnicy komunikacji publicznej i ci, którzy z komunikacji korzystają, bo muszą, już mogli podziwiać nowy tabor. Cieszyć się tymi „komfortami” mogą pasażerowie linii nr: 54, 57, 59, 60, 64, 81, 82, 91, 92 i 93.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Krótki mercedes może zabrać w podróż 100 pasażerów, długi - 150. Auta wyposażone są w zaawansowany system informacji pasażerskiej. W zamówionych pojazdach jest również większa liczba przycisków do samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych - telefonów, tabletów.

  W czym jeszcze te najnowsze autobusy na naszych trasach są lepsze od pozostałych pojazdów we flocie MZK? - Przede wszystkim to są już autobusy spełniające najwyższe standardy dotyczące emisji szkodliwych substancji do atmosfery. To norma Euro 6 - opowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy zarządu dróg. - Ale od razu dodam, że dziś na ulice wyjechało 6 nowych mercedesów, a autobusów spełniających tę najwyższą normę mamy w naszym taborze prawie 60. Kolejne 30 spełnia normę Euro 5, także bardzo wysoką, a następne 29 autobusów spełnia normę EEV.

  Autobusy mamy coraz bardziej ekologiczne oraz coraz młodsze. - W Planie Transportowym dla Bydgoszczy założyliśmy, że średni wieku autobusu w 2016 roku wyniesie 7 lat, a w 2017 - 6 lat - przypomina rzecznik. - A już w 2016 roku udało nam się osiągnąć dużo lepszy wynik - nasze autobusy miały mniej niż pięć i pół roku.

  Normy ekologiczne to jedno, a co z komfortem jazdy? - Wi-fi, klimatyzacja, to w dzisiejszych czasach jest standardem. To minimum, jakiego pasażerowie mogą oczekiwać - dorzuca Kosiedowski.

  Coraz nowsze mamy też tramwaje. - Kolejne 18 nowoczesnych pojazdów trafi na tory przy okazji budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej - przytacza Kosiedowski. - To transport najbardziej ekologiczny i dlatego warto go rozwijać i możemy starać się o dotacje na te inwestycje. Już niedługo dołączymy do miast z najnowocześniejszym taborem w komunikacji miejskiej.

  W budżecie miasta na 2017 rok są kolejne inwestycje w tabor. MZK zaplanowały zakup 10 kolejnych pojazdów przegubowych. Na ten cel rezerwowanych jest ponad 14 mln zł.


  Pogoda na dzień (02.02.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
  Źródło: TVN Meteo Active/x-news

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy