Miniony weekend upłynął nam między innymi pod znakiem Przeglądu Twórczości Filmowej „Pola i inni”. Działo się i to wiele. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Małgorzaty Chojnickiej na stronach 8. i 9. Z kolei na stronie 10. można poczytać wywiady z aktorami - Michaliną Olszańską i Piotrem Głowackim, którzy otrzymali w tym roku „Politki”.
Ten weekend, a właściwie niedziela to wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w samym Lipnie wyniosła 37,06 proc. Co ciekawe, lipnowianie w większości postawili na Koalicję Europejską. Pozostałe gminy chętniej głosowały na Prawo i Sprawiedliwość. Analiza wyników w artykule na stronie 2. Na stronie 3. piszemy o planowanych inwestycjach w Lipnie. Radni miejscy podczas ostatniej sesji przeznaczyli ponad 2 mln złotych z nadwyżki budżetowej za rok 2018 na różne zadania. Przy Narcyzowej, na przykład, pojawi się rondo, które ma rozwiązać problemy komunikacyjne w tym miejscu.
Państwa uwadze polecam również fotoreportaże Marcina Jaworskiego na stronie 4. Pokaz mody w NCL-u czy obchody dnia strażaka, warto je naprawdę zobaczyć. Co jeszcze przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu? Ostatnio światło dzienne ujrzał folder z mapą gminy Wielgie i planem miejscowości. W publikacji zawarte są najważniejsze informacje o gminie, ogólna charakterystyka , położenie, historia i zabytki, walory przyrodniczo-krajobrazowe. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo na stronie 6. Na tej samej stronie piszemy też o miejscach pracy, które lada moment powstaną w regionie. Do tego jak co tydzień kultura, rozrywka, sport.
Przyjemnej lektury!
Agro Pomorska odcinek 61,
