Nowy rozkład jazdy PKP od 11 grudnia 2016 [zmiany w poszczególnych województwach]

oprac. (d-ka)
Od niedzieli pociągi w całej Polsce mogą pojechać inaczej niż dotąd. Jak co roku o tej porze w całej Europie kolej zmienia rozkłady jazdy. Żeby uniknąć przykrej niespodzianki, warto przed podróżą sprawdzić o której godzinie odjedzie pociąg. KOLEO przygotowało podsumowanie najważniejszych zmian, u wszystkich przewoźników, we wszystkich województwach.

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Więcej pociągów regionalnych

Na większości regionalnych linii kolejowych liczba połączeń nie ulegnie zmianie, a na niektórych liniach, na przykład między Legnicą a Wrocławiem, pomiędzy Dzierżoniowem i Legnicą oraz Wałbrzychem i Wrocławiem zwiększy się liczba połączeń. W kilku wypadkach, m.in. na trasie Jelcz-Laskowice – Wrocław i Legnica – Żagań dojdzie do zmiany przewoźnika, z Przewozów Regionalnych na Koleje Dolnośląskie. Pozytywne zmiany czekają również podróżujących Kolejami Dolnośląskimi z Trzebnicy do Wrocławia. Wzrośnie liczba połączeń - w dni robocze uruchamianych będzie 15 par pociągów, co zapewni połączenia co godzinę w szczycie i co dwie godziny poza nim. Więcej pociągów pojedzie też między Jelenią Górą a Lubaniem, gdzie w dni robocze pojedzie sześć par pociągów, a między Lubaniem a Zgorzelcem - siedem. Przewozy Regionalne uruchomią więcej połączeń aglomeracyjnych na trasach z Wrocławia do: Oleśnicy, Żmigrodu i Ziębic. Będą tez nowe bezpośrednie pociągi na trasach: Zgorzelec – Żagań – Zielona Góra, Wrocław – Zawadzkie i przyśpieszony Wrocław – Częstochowa.

Likwidacje

Niestety w województwie dojdzie również do likwidacji niektórych tras. 10 grudnia ostatni raz wyjedzie pociąg z Jeleniej Góry do Lwówka. Koleje Dolnośląskie tłumaczą likwidację tej widokowej trasy złym stanem torów gdzie wprowadzono ograniczenia prędkości do 10 km/h. W nowym rozkładzie jazdy zlikwidowane zostaną również wszystkie połączenie Grabowno Wielkie – Krotoszyn.

Połączenia dalekobieżne

Niemal niezmienione pozostają połączenia dalekobieżne. Najważniejszą zmianą jest skrócenie czasu przejazdu pociągów Intercity do Warszawy przez Łódź. Z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż pojazdami PesaDART będzie trwała o około o 30 minut krócej.

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO – POMORSKIE

W tym województwie rozkład jazdy pociągów regionalnych będzie podobny do poprzedniego. Godziny kursowania pociągów nie zmienią się znacząco. Na podstawowej trasie regionalnej obsługiwanej przez Przewozy Regionalne z Bydgoszczy do Torunia pasażerowie wciąż będą mogli pojechać dwudziestoma pociągami. Nie zmienia się również liczba pociągów na jednej z najważniejszych tras obsługiwanej przez Arriva RP z Torunia do Grudziądza. Pasażerowie wciąż będą mieli do wyboru 14 połączeń w ciągu doby. Do końca roku, ze względu na prace torowe na trasie Laskowice Pomorskie – Czersk, niektóre pociągi zostaną zastąpione połączeniami autobusowymi.

Godziny odjazdów pociągów dalekobieżnych zmieniają się o kilka lub kilkanaście minut. Pasażerowie z Bydgoszczy do Warszawy będą mogli dojechać wciąż jedenastoma pociągami PKP Intercity. Część z nich nie będzie w dalszym ciągu jechać przez Toruń co jednak nie wpływa na wydłużenie czasu przejazdu.

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Więcej pociągów regionalnych

Przewozy Regionalne od nowego rozkładu jazdy zwiększą liczbę połączeń na dwóch trasach. Po jednym pociągu więcej pojedzie z Lublina do Chełma gdzie obecnie jeździ 12 pociągów na dobę. Z dwóch do trzech wzrośnie liczba połączeń z Siedlec do Terespola. Przewoźnik wprowadzi również sezonowe połączenia na Roztocze i Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Pasażerowie w połowie 2017 roku muszą się przygotować na utrudnienia związane z remontem trasy Warszawa – Lublin bo odcinek Dęblin – Lublin będzie całkowicie zamknięty gdzie najpewniej zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Za pół roku objazdem do stolicy

W nowym rozkładzie jazdy bez większych zmian pozostają połączenia dalekobieżne. Nie zmienia się liczba pociągów Lublin – Warszawa, wciąż pasażer będzie miał 10 kursów do stolicy. W połowie roku podróżni jeżdżący na tej trasie muszą przygotować na znaczne zmiany. Remont linii Warszawa – Lublin wydłuży czas podróży między tymi miastami o 40–50 minut. Modernizacja potrwa około 18 miesięcy, ale po jej zakończeniu pociągi pokonają tę trasę z prędkością 160 km/h.

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

Najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy to uruchomienie nowego porannego pociągu z Gorzowa Wielkopolskiego do Berlina, który zastąpi połączenie Krzyż – Berlin. Przewozy Regionalne zapewnią pasażerom również nowe bezpośrednie pociągi Żagań – Zgorzelec i Zielona Góra – Zgorzelec.

Pasażerowie z Gorzowa Wielkopolskiego będę musieli się przygotować na inną organizację ruchu pociągów związaną z rozpoczęciem modernizacji estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim. W 2017 roku podróżni skorzystają z tymczasowego przystanku w rejonie ulicy Teatralnej.

Kolejną nowością, w przypadku pociągów dalekobieżnych będzie nowy pociąg PKP Intercity TLK Kociewie – skład kursujący z Gorzowa Wielkopolskiego do Trójmiasta przez Piłę. Natomiast Szczecin będzie miał dwa nowe całoroczne połączenia z Wrocławiem przez Zieloną Górę (TLK Swarożyc i TLK Światowid).

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Rewolucja kolejowa w Łodzi od niedzieli

Najważniejszą zmianą w rozkładzie jazdy jest otwarcie nowego dworca Łódź Fabryczna. Wydarzenie ma wpływ na połączenia kolejowe niemal w całej Polsce. Z nowo wybudowanej podziemnej stacji będzie odjeżdżała większość pociągów Przewozów Regionalnych do: Częstochowy, Radomska, Skierniewic, Warszawy i Tomaszowa Mazowieckiego. Zwiększy się także liczba połączeń na niektórych trasach. Od nowego rozkładu jazdy pasażerowie będą mogli skorzystać z trzech dodatkowych pociągów Przewozów Regionalnych do Częstochowy przez Piotrków Trybunalski i Radomsko. Będzie ich łącznie osiem. Na nowy dworzec wjedzie codziennie 40 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która w całym województwie wyśle w trasy 213 pociągów. Część z nich pojedzie szybciej niż dotychczas - o siedem minut krócej potrwa podróż z Łodzi Kaliskiej do Łowicza. Na odcinku Łódź Kaliska - Sieradz czas przejazdu po raz pierwszy od wielu lat spadnie poniżej godziny. Z Łodzi Fabrycznej ruszą połączenia do

Zgierza i będzie to najszybszy sposób na dojazd do tego miasta z centrum Łodzi. Czas przejazdu pociągu ŁKA przez stację Łódź Widzew i przystanek Łódź Marysin nie przekroczy 30 minut.

Tanio do Warszawy

Od poniedziałku do piątku zwiększy się także liczba najtańszych połączeń interREGIO Łódź – Warszawa. Zamiast sześciu pociągów na tej trasie będzie siedem. W weekendy pasażerowie mogą korzystać pięciu połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjne, która wciąż jest najszybszym przewoźnikiem na tej trasie. Jej pociągi dojadą z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Centralnej nawet w 71 minut.

Połączenia dalekobieżne – nie tylko do Warszawy

Z Łodzi Fabrycznej, inaczej niż przed jej zamknięciem, pasażerowie będą mogli dostać się do wielu miast w Polsce. Część pociągów do Warszawy pojedzie dalej np. do Olsztyna i Białegostoku. Z nowego dworca odjadą również pociągi do Szczecina, Krakowa i Poznania. Skróci się także podróż z Łodzi do Wrocławia

Podróż przez Kalisz pojazdami będzie trwała o około o 30 minut krócej.

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Tarnów, Nowy Sącz, Krynica – nowy przewoźnik

Od 11 grudnia 2016 roku, kiedy zmieni się rozkład jazdy, Koleje Małopolskie będą wozić pasażerów na dwóch nowych trasach. Z Krakowa do Tarnowa pojedzie 30 pociągów i z Tarnowa przez Nowy Sącz do Krynicy gdzie pojedzie 10 pociągów. Koleje Małopolskie uruchomią o 40 pociągów więcej niż do tej pory. Nie zmienia się liczba pociągów przewoźnika na dwóch starych trasach Wieliczka – Kraków Główny – Lotnisko Balice i Kraków Główny – Miechów/Sędziszów. Sprawdź połączenia Wieliczka - Kraków - Lotnisko Balice

Powrót pociągów do Żywca. Likwidacja połączeń do Oświęcimia

W piątki i niedziele Przewozy Regionalne powrócą na trasę Sucha Beskidzka – Żywiec. Będzie także jeden bezpośredni kurs z Krakowa. Nastąpi również zwiększenie liczby bezpośrednich pociągów z Krakowa do Rybnika i do Kielc. Od nowego rozkładu jazdy pasażerowie skorzystają w Krakowie z nowego przystanku kolejowego Kraków Sanktuarium. Niestety dojdzie do likwidacji wszystkich kursów na trasie Kraków – Oświęcim przez Skawinę.

Nowe połączenia dalekobieżne

Nowości dla pasażerów przygotowało też PKP Intercity. Nowoczesne pociągi Flirt będą kursowały na trasach: Warszawa – Kraków przez Tomaszów Mazowiecki (IC Korczak), Kraków – Gdynia przez Łódź (IC Sukiennice) W okresie wiosenno-letnim PKP Intercity uruchomi nowe międzynarodowe połączenie IC Cracovia z Krakowa przez Ostrawę, Ołomuniec i Pardubice do Pragi. Po zakończeniu remontu torów nawet o ponad 30 minut skróci się czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków. Pociąg Pendolino, choć zatrzyma się dodatkowo Bochni, trasę między stolicą Małopolski a Rzeszowem pokona w 1 godzinę i 42 minut.

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Bez niespodzianek i bez zmian

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich nie będzie zaskoczeniem dla pasażerów. W większości przypadków godziny kursowania pociągów pozostają bez zmian. Jeśli ktoś podróżuje zawsze tym samym pociągiem to jednak powinien sprawdzić jego godzinę odjazdu. Być może wybrany kurs został przesunięty. W najtrudniejszej sytuacji będą wciąż pasażerowie linii Radom – Warszawa. Na części tej trasy trwa wciąż remont, a utrudnienia powinny potrwać jeszcze do połowy 2017 roku. W przyszłym roku mają się rozpocząć pierwsze prace związane z remontami trzech tras po których jeżdżą pociągi Kolei Mazowieckich: Grodzisk Mazowiecki – Warszawa, Warszawa – Dęblin i Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska. Od najbliższej niedzieli nowością dla pasażerów będzie bezpośrednie połączenie Ostrołęki z Warszawą oraz skrócenie czasu przejazdu o 15 minut na trasie Drzewica – Radom.

Pociągi SKM Warszawa pojadą bez zmian. Jak zawsze pasażer może liczyć na połączenie co pół godziny na trasie Sulejówek – Warszawa – Lotnisko Chopina i między Pruszkowem a Otwockiem. Bez większych zmian pozostają również połączenia z Legionowa w kierunku Warszawy. Na tej trasie pociągi podmiejskie jeżdżą wciąż nieregularnie. W godzinach szczytu zdarzają się blisko pół godzinne przerwy na przemian z odjazdami w odstępie kilku minut. Na dużą poprawę mogą natomiast liczyć pasażerowie WKD - uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, dzięki czemu pociągi będą jeździły częściej – przez cały szczyt co 10 minut, poza szczytem co 15 minut i w dni wolne co 20 minut.

Dalekobieżne nowości

Duży wpływ na połączenia przez Warszawę ma otwarcie od niedzieli dworca Łódź Fabryczna. Do Łodzi pojadą pociągi m.in. z Białegostoku i Olsztyna. W tym przypadku pasażer będzie mógł liczyć na nowoczesne składy elektryczne Dart i Fllirt. Od poniedziałku do piątku zwiększy się także liczba najtańszych połączeń interREGIO Łódź – Warszawa. Zamiast sześciu pociągów na tej trasie będzie siedem. W weekendy pasażerowie mogą korzystać pięciu połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która wciąż jest najszybszym przewoźnikiem na tej trasie. Jej pociągi dojadą z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Centralnej nawet w 71 minut.

Taniej do Katowic

PKP Intercity zmieni kategorię trzech pociągów międzynarodowych (Praha, Porta Moravica i Varsovia) z Express InterCity na InterCity. Będzie taniej m.in. pomiędzy Katowicami i Warszawą. Skróci się także podróż tańszymi pociągami z Warszawy przez Łódź do Wrocławia. Podróż tą trasą będzie trwała około o 30 minut krócej.

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Najważniejsze zmiany, to między innymi uruchomienie nowych regionalnych pociągów, w relacjach Opole – Pludry, Zawadzkie – Wrocław (w dni robocze) oraz Częstochowa – Wrocław (w piątki i niedziele). Na trasie Opole – Wrocław niektóre pociągi regionalne przyśpieszają nawet o 20 minut. Operator – Przewozy Regionalne rozpocznie eksploatację nowych składów.

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

Największe zmiany w województwie podkarpackim to efekt modernizacji trasy Kraków – Rzeszów. Nowa infrastruktura pozwala na skracanie czasu przejazdu wszystkich pociągów: regionalnych, pośpiesznych i ekspresów. Pasażerowie będą mogli skorzystać z większej liczby połączeń Przewozów Regionalnych na

tej trasie, a dodatkowo każde z nich będzie przyśpieszone o 15 – 20 minut. Pociągi regionalne w nowym rozkładzie jazdy pojadą z Przemyśla do Medyki we wszystkie dni tygodnia. Dotychczas jeździły tylko tylko w dni robocze. Przewoźnik zapowiada także nowe wakacyjne połączenie ze Słowacją: pociągi Rzeszów–Medzilaborce i Sanok–Medzilaborce.

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

Pociągi do stolicy po zakończeniu remontów torów znów będą kursowały najkrótszą trasą przez Wołomin, a nie jak dotychczas przez Radzymin i Legionowo. Czas przejazdu skróci się, w zależności od pociągu, od kilku do nawet 20 minut. Od stycznia na wielu trasach regionalnych w województwie pasażerowie będą mogli liczyć na więcej połączeń. Samorząd dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi zdecydował o wprowadzeniu na tory ponad dodatkowych 20 pociągów. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji także nowe bezpośrednie relacje, m.in. Łapy – Kuźnica Białostocka, Szepietowo – Kuźnica Białostocka, Białystok – Grajewo. Wciąż z Białegostoku będzie można dojechać na Litwę do Kowna.

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Tczew – Gdańska: wycofanie wszystkich pociągów SKM Od 11 grudnia z trasy Tczew - Gdańsk wycofane zostaną wszystkie pociągi SKM. Pasażerów będą wozić Przewozy Regionalne. Osoby, które mają wykupione bilety okresowe SKM na odcinek Tczew- Gdańsk Główny, mogą je zwrócić i dostaną proporcjonalny zwrot środków.

Nowy przewoźnik na trasie Słupsk - Gdynia

Do zmiany przewoźnika dojdzie też na linii do Słupska. Pociągi bezpośrednie Gdynia Główna - Słupsk od 11 grudnia będą obsługiwane przez Przewozy Regionalne na zasadach taryfowych SKM. Na odcinku między Rumią a Gdynią Główną pociągi ze Słupska pojadą po torach dalekobieżnych. W Trójmieście bez zmian pozostaje częstotliwość kursowania kolejek. W godzinach szczytu między Gdańskiem i Gdynią pociągi - tak jak teraz, pojadą nadal co 7,5 minuty, a poza szczytem co 15 minut.

Więcej połączeń na Hel i do Kościerzyny

Na trasie z Gdynia – Hel, w porównaniu do rozkładu obecnie obowiązującego zwiększono liczbę połączeń z 10 do 11. Do 21 kwietnia 2017 w czterech przypadkach na odcinku Władysławowo – Hel podróżni będą musieli skorzystać z autobusów. Pasażerowie będą mogli korzystać z biletów kolejowych, a połączenie autobusowe będzie widoczne w rozkładzie jazdy. Przewozy Regionalne zwiększą liczbę połączeń na trasie Chojnice – Kościerzyna (z 3 par do 4 par na odcinku Chojnice – Kościerzyna i jednej pary Chojnice – Brusy, która zostaje wydłużona do miejscowości Dziemiany Kaszubskie), lecz w tym przypadku także dwie pary połączeń na odcinku Chojnice – Kościerzyna i 1 para na odcinku Chojnice – Dziemiany Kaszubskie będą obsługiwane autobusami.

Nowe połączenia dalekobieżne

Od grudnia z z Kołobrzegu, Koszalina i Słupska, pasażerowie pojadą bezpośrednim pociągiem TLK Pobrzeże do Krakowa przez Warszawę. Kolejną nowością będzie TLK Kociewie – skład kursujący z Gorzowa Wielkopolskiego do Trójmiasta przez Piłę. Dodatkowo, krócej o blisko 30 minut pojadą pociągi kategorii IC oraz TLK na trasie Warszawa – Trójmiasto przez Iławę. Na przykład pociągiem IC Neptun pasażerowie pokonają tę trasę w niecałe 3 godziny, natomiast składami TLK 30 minut dłużej.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Więcej pociągów regionalnych

Połączenia Kolei Śląskich w większości przypadków pozostaną niezmienione. Przewoźnik zdecydował się jednak wprowadzić niewielkie zmiany w odjazdach pociągów. Od nowego rozkładu jazdy pomiędzy godziną 7 a 8 z Bytomia i Chorzowa do Katowic zaplanowano pociągi co ok. 30 minut. Niewielkie zmiany czekają też mieszkańców Tychów - dwa połączenia z Tychów Lodowiska zostaną wydłużone – jedno do Częstochowy, a drugie do Gliwic. Nowe połączenie zyskają mieszkańcy Cieszyna - przyspieszony pociąg na do Katowic będzie kursował w niedzielne popołudnia oraz w dni kończące długie weekendy. Zwiększy się o dwie pary liczba połączeń Rybnik – Chałupki i Chałupki – Bohumin.

Nowe połączenia z Żywca

Drugi regionalny przewoźnik działający na terenie województwa – Przewozy Regionalne - również wprowadza zmiany. W nowym rozkładzie z jednego do dwóch, zwiększa się liczba bezpośrednich kursów z Rybnika do Krakowa.

W piątki i niedziele ruszą również nowe pociągi na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka, w tym jeden bezpośredni kurs z Krakowa. Będzie również więcej bezpośrednich pociągów na trasach Katowice – Sędziszów i Kielce – Częstochowa. Natomiast połączenia z Częstochowy do Kielc będą krótsze o około 10 minut.

Tańsze pociągi międzynarodowe

PKP Intercity zmieni kategorię trzech pociągów międzynarodowych (Praha, Porta Moravica i Varsovia) z Express InterCity na InterCity. Będzie taniej m.in. pomiędzy– Katowicami i Warszawą. Natomiast jedna para pociągów obecnie jeżdżąca na odcinku Lublin – Katowice, pojedzie dalej do Bielska-Białej.

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE


Więcej pociągów regionalnych

Dużo korzystnych zmian czeka podróżnych w Świętokrzyskim. Pasażerowie w będą mieli do dyspozycji więcej połączeń pociągami Przewozów Regionalnych na niemal wszystkich trasach w województwie. Korzystne zmiany pojawią się w rozkładzie jazdy dopiero od 1 stycznia. Z czterech do sześciu wzrośnie liczba połączeń Kielce – Kraków. Na trasie do Częstochowy podróżni będą mogli pojechać jednym dodatkowym pociągiem. Dodatkową korzyścią będzie skrócenie czasu przejazdu na tej trasie – do Włoszczowy o 5 min, a do Częstochowy o 10 minut. Od 1 stycznia będzie 2017 będzie także 5 bezpośrednich połączeń z Ostrowca Świętokrzyskiego do Krakowa. Dzięki temu nastąpi podwojenie liczby pociągów na trasie Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. W wakacje pasażerowie będą mieli do dyspozycji wakacyjny weekendowy pociąg Kielce – Sandomierz.

Nieco więcej pociągów dalekobieżnych

Także na trasach pociągów dalekobieżnych wzrośnie liczba pociągów PKP Intercity jednak w nieco mniejszym stopniu niż w w przypadku połączeń regionalnych. Podróżni będą mogli pojechać do

Warszawy jednym pociągiem więcej niż dotąd. Czasowo zwiększy się liczba połączeń w kierunku Krakowa ale będą to nocne pociągi sezonowe jadące na przykład ze Szczecina przez Kielce do Zakopanego.

WARMIŃSKO – MAZURSKIE

W tym województwie nieznacznie zmieniają się godziny odjazdów wybranych pociągów. Liczba połączeń regionalnych jest niemal identyczna jak w dotychczasowym rozkładzie jazdy. Otwarcie nowego podziemnego dworca Łódź Fabryczna wpływa na wydłużenie kursu jednego pociągu PKP Intercity z Olsztyn – Warszawa do Łodzi. W wakacyjne weekendy podróżni m.in. z Łodzi i Warszawy zyskają bezpośrednie połączenie z Mazurami − na trasie Łódź – Giżycko kursować będzie skład TLK Niegocin.

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

Przyśpieszenie do Szczecina, likwidacja pociągów do Krotoszyna

Nie będzie większych zmian na najpopularniejszych trasach regionalnych w województwie wielkopolskim. Koleje Wielkopolskie w większości przypadków nieznacznie mogą zmienić godziny kursowania swoich pociągów, zazwyczaj jest to kilka minut. Na trasie do Wolsztyna niektóre pociągi będą pokonywały swoje trasy w krótszym czasie.

Drugi operator pociągów regionalnych w województwie czyli Przewozy Regionalne wprowadza nowe bezpośrednie połączenia: Kalisz – Wrocław, Piła – Olsztyn i Piła – Toruń. Od nowego rozkładu jazdy w trasę Poznań – Międzylesie, do Doliny Kłodzkiej, będzie wyruszał nowy bezpośredni pociąg z wygodnymi wagonami. Niektóre pociągi na trasie Poznań – Szczecin od nowego rozkładu jazdy pojadą szybciej - z prędkością 140 km/h. Niestety od niedzieli przestaną kursować wszystkie pociągi na trasie Krotoszyn – Grabowno Wielkie

Niewielkie zmiany w połączeniach dalekobieżnych

Rozkład jazdy pociągów dalekobieżnych będzie podobny do obecnego. Wciąż na terminy odjazdów i przyjazdów będą wpływać roboty torowe prowadzone na trasie z Poznania w kierunku Wrocławia. Skróci się za to podróż z Łodzi do Kalisza. Czas przejazdu obecnie wynosi nawet 2 godziny 20 minut, a w nowym rozkładzie jazdy między tymi miastami pojedziemy krócej niż 2 godziny.

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Na trasach regionalnych nie zmienia się liczba połączeń regionalnych. Na jednej z najważniejszych tras Stargard – Szczecin podróżni w godzinach szczytu mają do dyspozycji pociągi co kilkanaście minut. Spora częstotliwość jest utrzymana na pozostałych popularnych liniach np. Gryfino – Szczecin czy Świnoujście – Szczecin. Przewozy Regionalne zapewnią pasażerom dodatkowy pociąg ze Szczecina do Zielonej Góry. Zakończą się także utrudnienia związane z koniecznością jazdy autobusami zastępczymi na trasie Białogard – Kołobrzeg. Będzie to miało wpływ na kursowanie pociągów np. z Poznania do Kołobrzegu. PKP Intercity zapewni pasażerom ze Szczecina dwa nowe całoroczne połączenia z Wrocławiem przez Zieloną Górę (TLK Swarożyc i TLK Światowid).

Źródło: Raport KOLEO

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tytus

Jechałem na święta PR- em z Bydgoszczy do Torunia i jestem zadowolony. Bez opóźnień, szybko i sprawnie.

m
melka

W przyszłym tygodnie będę jechała ze Szczecina do Zielonej Góry tym nowym Polregio, jak dotąd całkiem nieźle mi się podróżowało tymi pociągami i dobrze że rozszerzają ofertę

Dodaj ogłoszenie