Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obostrzenia w Polsce znowu będą surowsze? Rząd nie wyklucza powrotu do narodowej kwarantanny

OPRAC.:
Mateusz Mazur
Mateusz Mazur
Obostrzenia w Polsce znowu będą surowsze? Po wydarzeniach w Zakopanem przedstawiciele rządu nie wykluczają, że konieczny będzie powrót do surowszych restrykcji. Piotr Müller, rzecznik rządu twierdzi nawet, że pozostanie przy obecnych obostrzeniach będzie sukcesem.Jakie mogą być decyzje rządu ws. obostrzeń? Co nas czeka w najbliższych dniach? Czytaj na kolejnych stronach ---->
Obostrzenia w Polsce znowu będą surowsze? Po wydarzeniach w Zakopanem przedstawiciele rządu nie wykluczają, że konieczny będzie powrót do surowszych restrykcji. Piotr Müller, rzecznik rządu twierdzi nawet, że pozostanie przy obecnych obostrzeniach będzie sukcesem.Jakie mogą być decyzje rządu ws. obostrzeń? Co nas czeka w najbliższych dniach? Czytaj na kolejnych stronach ---->Tomasz Dno
Obostrzenia w Polsce znowu będą surowsze? Po wydarzeniach w Zakopanem przedstawiciele rządu nie wykluczają, że konieczny będzie powrót do surowszych restrykcji. Piotr Müller, rzecznik rządu twierdzi nawet, że pozostanie przy obecnych obostrzeniach będzie sukcesem.

W ostatni weekend w Zakopanem pojawiły się tysiące turystów. Miało to związek z poluzowaniem niektórych obostrzeń, odbywającymi się Walentynkami, a także konkursami skoków na Wielkiej Krokwi.

Niestety wielu turystów nie przestrzegało reżimu sanitarnego. Brakowało odstępów pomiędzy osobami, a także zasłoniętych ust i nosa. Policja zanotowała niemal 300 interwencji wobec nietrzeźwych i agresywnych osób.

Zdaniem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, takie zachowanie może spowodować, że w przyszłym tygodniu odnotujemy duży wzrost zakażeń.

„Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu” - napisał we wtorkowy poranek (16.02.2021 przyp.red.) na Twitterze minister zdrowia, Adam Niedzielski. „Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalię postświąteczną) jest dodatni” - dodał szef MZ.

W podobnym tonie wypowiedział się prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.

- Gdyby takie zachowania nadal były powszechne, to właściwie możemy machnąć ręką na nasz roczny wysiłek, by ochronić ludzi przed rozwojem epidemii i śmiercią - mówił Horban na antenie Radia ZET. - To jest prawo naczyń połączonych. Jeżeli mamy wirus, który łatwiej się przenosi, a z drugiej strony pozwalamy swoim zachowaniem na przenoszenie się wirusa, to mamy wzrost zachorowań. To jest to, czego się obawialiśmy - dodał.

Z kolei Piotr Müller, rzecznik rządu na antenie TVP 1 nie ukrywał, że "sukcesem będzie to, jeżeli będziemy w stanie utrzymać ten poziom obostrzeń, co mamy w tej chwil".

- Być może w jakichś kilku sprawach nieco je zluzować. Ale również bierzemy po uwagę wariant, który musimy brać pod uwagę patrząc na zachowania niektórych osób, że niektóre obostrzenia będą musiały wrócić - mówił Müller.

Przypomnijmy, że od 12 lutego rząd tymczasowo zezwolił na otwarcie m.in. hoteli, basenów, kin, teatrów i stoków narciarskich. Obostrzenia poluzowano na dwa tygodnie. O kolejnych decyzjach w tej sprawie powinniśmy dowiedzieć się na początku przyszłego tygodnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska