Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obowiązkowe maseczki i zakaz używania telefonów. Salony fryzjerskie i kosmetyczne otwarte

Marta Zalewska
Marta Zalewska
Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą musiały spełniać szereg wytycznych, by powrócić do świadczenia usług od 18 maja.
Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą musiały spełniać szereg wytycznych, by powrócić do świadczenia usług od 18 maja. spabielenda / Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną ponownie otwarte od 18 maja 2020. Klienci i pracownicy będą jednak musieli stosować się do wielu wytycznych sanitarnych. Obowiązywał będzie m.in. zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz obowiązkowe maseczki.

Rygor sanitarny w salonach fryzjerskich i kosmetycznych

Ta informacja ucieszy klientów i właścicieli salonów kosmetycznych i fryzjerskich: od 18 maja zakłady będą mogły być ponownie otwarte. Pracownicy i klienci będą musieli stosować się jednak do wielu nowych zasad. Jaki rygor sanitarny będzie musiał zostać wprowadzony wraz z otwarciem salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Prezentujemy najważniejsze zmiany.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - warunki działania

Wprowadzone zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo klientom i pracownikom. Wśród wytycznych Ministerstwa Rozwoju przygotowanych we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i konsultowanych z przedstawicielami branży beauty znalazło się między innymi:

  • mierzenie temperatury ciała pracowników,
  • obowiązkowe maseczki i rękawiczki jednorazowe (chyba, że uniemożliwia to specyfika zabiegu) u klientów i pracowników,
  • dezynfekcja rąk podczas wejścia i wyjścia z salonu,
  • zakaz używania (a nawet wyjmowania) telefonów komórkowych przez pracowników i klientów,
  • dezynfekcja stanowisk pomiędzy obsługiwanymi klientami.

Ponadto, zapisy do salonów fryzjerskich i kosmetycznych powinny się odbywać online lub telefonicznie. Nie będzie również możliwości korzystania z poczekalni. W gabinecie może bowiem przebywać tylko tylu klientów, ile jest stanowisk do ich obsługi. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę osób w salonie w tym samym czasie.

Pomiędzy stanowiskami w gabinecie powinien być zachowany wymagany dystans (zalecane co najmniej 2 m), a w przypadku braku możliwości zapewnienia zalecanej odległości, rekomendowane jest zainstalowanie ekranów ochronnych (przepierzenia, ścianki) pomiędzy stanowiskami. Dodatkowo salony mogą się zdecydować na oddzielenie pracownika od klienta (tam, gdzie specyfika zabiegu na to pozwala).

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - zapisy

Właściciele wielu salonów fryzjerskich i kosmetycznych uruchomiło zapisy jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem daty ponownego otwarcia gabinetów. Teraz znając już wytyczne Ministerstwa Rozwoju będą musieli przygotować swoje salony do ponownego otwarcia. Jeśli spełnią wszystkie wymagania, m.in. te dotyczące rozkładu stanowisk, środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, będą mogli otworzyć salony już 18 maja 2020.

Przypomnijmy, że punkty usługowe świadczące usługi z branży beauty decyzją rządu były zamknięte od 1 kwietnia 2020 roku.

Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 2 ODC 11

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska