Od dziś możecie głosować na kandydatów do tytułu Nauczyciel...

  Od dziś możecie głosować na kandydatów do tytułu Nauczyciel na Medal!

  Ewa Abramczyk-Boguszewska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś rusza głosowanie na kandydatów w plebiscycie Nauczyciel na Medal

  Dziś rusza głosowanie na kandydatów w plebiscycie Nauczyciel na Medal ©Facebook

  Dziś rozpoczynamy głosowanie na kandydatów do prestiżowego tytułu Nauczyciel na Medal. Ubiegają się o niego nauczyciele z całego regionu! I nadal możecie zgłaszać swoich pedagogów do rywalizacji.
  Dziś rusza głosowanie na kandydatów w plebiscycie Nauczyciel na Medal

  Dziś rusza głosowanie na kandydatów w plebiscycie Nauczyciel na Medal ©Facebook

  Nauczyciele startują w trzech kategoriach: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum oraz nauczyciel szkoły ponadpodstawowej. Do udziału w plebiscycie zapraszamy również nauczycieli akademickich, dla których przewidzieliśmy osobną kategorię wojewódzką.

  Mnóstwo lajków i komentarzy
  Zainteresowanie plebiscytem jest ogromne! Do tej pory wpłynęły do nas 1362 zgłoszenia z całego województwa (dane z piątku, z godz. 18.30).

  - Cieszymy się, że nasi Czytelnicy i internauci chcą docenić swoich pedagogów poprzez nominowanie ich właśnie do naszego plebiscytu – mówi Alicja Polewska, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Pomorskiej”. - To znak, że tytuł Nauczyciel na Medal jest dla nich ważny. Zgłoszenia kandydatów wpływają w dużym stopniu dzięki mediom społecznościowych, a to z kolei powoduje, że plebiscyt ma jeszcze większy zasięg. Odnotowaliśmy mnóstwo lajków, udostępnień, komentarzy. Dla nas to sygnał, że akcja jest widoczna w internecie i że spodobała się internautom. Uczniowie i ich rodzice nominują nauczycieli do plebiscytu pod postami o akcji na Facebooku. Od razu też pojawiają się podziękowania od nominowanych, którzy czują się w tej sposób wyróżnieni.

  Kandydatów możecie zgłaszać do 19 listopada. To również termin, do którego przyjmowane są zgłoszenia szkół w nowej kategorii plebiscytu Szkoła Roku. W tym przypadku głosami naszych Czytelników przyznamy tytuły placówkom edukacyjnym regionie, które są najbardziej przyjazne uczniom i rodzicom.

  Nauczycieli zgłoszonych do plebiscytu zaprezentujemy na fotografiach w specjalnym dodatku, który ukaże się 20 listopada. W dodatku tym, dołączonym do całego nakładu „Gazety Pomorskiej”, zamieścimy również listę zgłoszonych szkół.

  Tutaj głosuj i zgłaszaj kandydatów: NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosuj na nauczycieli i szkoły przyjazne uczniom

  Jednocześnie już od dziś możecie oddawać głosy na nauczycieli uczestniczących w naszym plebiscycie oraz na startujące w nim szkoły. Rozpoczynamy bowiem pierwszy powiatowy etap głosowania. Będzie on trwał do środy, 5 grudnia, do godz. 21.
  W tym etapie Czytelnicy wybiorą laureatów we wszystkich trzech kategoriach oraz kategorii Szkoła roku. Laureaci zostaną wybrani osobno w Bydgoszczy i Toruniu oraz w każdym powiecie.

  Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do etapu wojewódzkiego zachowując głosy zdobyte w etapie powiatowym. Głosowanie w finale wojewódzkim rozpocznie się w piątek, 7 grudnia i potrwa do piątku, 14 grudnia, do godz. 21. Natomiast głosowanie w kategorii wojewódzkiej Nauczyciel Akademicki rozpoczyna się dziś i zakończy się w piątek, 14 grudnia o godz. 21.

  Mamy nagrody dla zwycięzców
  Na laureatów czekają cenne i ważne nagrody. Nauczyciele, którzy w każdej z trzech kategorii plebiscytu zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie otrzymają prestiżowy tytuł Nauczyciel na Medal, pamiątkowy Medal Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz zaproszenie na konferencję edukacyjną połączoną z uroczystym wręczeniem nagród w plebiscycie.

  Nauczyciele, którzy zajmą pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, zostaną uhonorowani dyplomem uznania marszałka województwa kujawsko-pomorskiego i statuetką Nauczyciel na Medal. Otrzymają również voucher na wybrane studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz dwuosobowe zaproszenie na 6-dniowy pobyt w Hotelu SPA Jantar w Ustce.

  Zwycięzca w kategorii Nauczyciel Akademicki odbierze dyplom uznania marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, statuetkę Nauczyciel Akademicki Roku, zaproszenie na konferencję edukacyjną oraz dwuosobowe zaproszenie na 6-dniowy pobyt w Hotelu SPA Jantar w Ustce.

  Natomiast szkoła, która wygra finał wojewódzki w kategorii Szkoła na Medal,zdobędzie tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom szkoły w województwie kujawsko-pomorskim oraz otrzyma cenne nagrody.

  Informacji o plebiscycie udzielają:
  - Karolina Kiełkowska – tel. 519 503 646, e-mail: karolina.kielkowska@polskapress.pl
  - Maciej Wilczewski – tel. 519 503 742, e-mail: maciej.wilczewski@polskapress.pl (pon.-pt. w godz. 8-16) .

  Więcej informacji o nagrodach, także dla zdobywców drugich i trzecich miejsc zamieszczamy na stronie www.pomorska.pl/nauczyciel. Tam znajdziecie szczegółową instrukcję głosowania.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo