Budowa Powiatowego Centrum Zdrowia była największą inwestycją powiatu włocławskiego. Inwestycja rozpoczęła się z poślizgiem, we wrześniu 2921 roku, bo były protesty po przetargu, ale została zakończona zgodnie z planem. Powiatowe Centrum Zdrowia więc od kilku tygodni przyjmuje pacjentów. Jakie są wrażenia tych, którzy korzystali już z usług medycznych w nowym budynku? Pacjenci przede wszystkim doceniają to, że obiekt jest nowoczesny, przestronny.
Przypomnijmy, że w trzykondygnacyjnym budynku Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Szpitalnej zlokalizowane zostały poradnie lekarskie, które były rozlokowane w różnych obiektach w mieście - nie tylko przy ul. Szpitalnej, ale i Radosnej, Stodólnej i Łady.
Jak się jednak okazuje, nie do wszystkich przychodni we Włocławku dotarły informacje o przeniesieniu na ulicę Szpitalną poradni z innych punktów miasta. - Otrzymałem skierowanie do poradni dermatologicznej - mówi Czytelnik. - Próbowałem zarejestrować się do dermatologa w "mojej" przychodni, gdzie także przyjmują specjaliści, ale dowiedziałem się, że do końca roku nie takiej ma możliwości. Ale poradzono mi, żebym spróbował szczęścia w... poradni dermatologicznej przy ul. Stodólnej. Przyjechałem na ulicę Stodólną, ale drzwi do poradni dermatologicznej były zamknięte, a na drzwiach wisiała kartka, że poradnia ta została przeniesiona do Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Szpitalnej.
Jak się dowiedzieliśmy, w Powiatowym Centrum Zdrowia z zarejestrowaniem się do dermatologa nie było problemów. W kolejce do rejestracji po pobraniu biletu z numerem Czytelnik czekał kilkanaście minut. Ale przyznaje - rejestracja odbywa się w doskonałych warunkach, w szklanych boksach, gdzie pacjent ma zapewnione miejsce siedzące i treść rozmowy nie przenika do niepowołanych uszu.
A jakie uwagi mają pacjenci, którzy już odwiedzili Powiatowe Centrum Zdrowia? - Brakuje na przykład punktu informacyjnego - mówi Czytelnik. - Ja przeoczyłam napis, że do rejestracji należy pobrać bilet. I poinformowali mnie o tym inni pacjenci. A takich zdezorientowanych osób jak ja było więcej.
Dodajmy, że po oddaniu do użytku Powiatowego Centrum Zdrowia stare baraki należące do Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych. w których mieściły się specjalistyczne poradnie zostały zburzone. Oczywiście wybudowane w ostatnich latach budynki, jak choćby budynek E, gdzie znajduje się między innymi pracownia rtg i mammograficzna, pozostały. I dalej służą pacjentom. Ale i w nich zaszły zmiany. Dotyczą one między innymi rejestracji pacjentów. Najważniejsze, że odbywa się ona w takich samych warunkach jak w budynku głównym - w szklanych boksach. W budynku E pacjenci otrzymują numerki do pracowni, gdzie odbywają się badania. I te numerki są wyświetlane, gdy przychodzi kolej na badanie.
Podobne zasady przyjęć pacjentów obowiązują w innych włocławskich placówkach medycznych na przykład we włocławskiej filii Centrum Onkologii w Bydgoszczy czy też w Centrum Diagnostyczno-Leczniczym "Barska".
