52-letni ojciec i 19-letni syn rabowali sklepy, pomieszczenia gospodarcze, domki jednorodzinne, garaże mieszczące się na terenie Koronowa i okolic.
- Mężczyźni już usłyszeli zarzuty- ojciec 20 natomiast syn 23, gdyż jak ustalili policjanci, młodszy ze sprawców kilku włamań dokonał bez udziału ojca - mówi st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Włamywał się i kradł. 43-letni recydywista zatrzymany w Nakle nad Notecią
Zostali doprowadzeni do prokuratury, która do sądu wnioskowała o tymczasowe areszty dla obu podejrzanych. Sąd zdecydował, że starszy rabuś za kraty trafi na 3 miesiące, a jego młodszy kompan na 2 miesiące.
Ojciec - recydywista
W toku prowadzonych czynności okazało się, że 52-latek był już wcześniej skazywany za podobne przestępstwa. - Zatem w opisywanej sprawie działał w warunkach recydywy, co może zwiększyć wymiar kary, jaką zastosuje wobec niego sąd - wyjaśnia st. asp. Lidia Kowalska.
24 -latek z Grudziądza wyłudzał telefony. Sprzedawał je w lombardach albo za narkotyki
Ponadto koronowscy kryminalni udowodnili również, że mężczyznom, w przestępczej działalności, towarzyszył nieletni.
Jego zachowanie oceni Sąd Rodzinny, który uwzględniając stopień demoralizacji nieletniego, zastosuje adekwatne środki wychowawcze.
Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju