Okazałe zwycięstwo Wdy Świecie w trzeciej lidze

Jakub Keller
Wda - KS Chwaszczyno
Wda - KS Chwaszczyno Jakub Keller
Piłkarze świeckiej Wdy pokonali KS Chwaszczyno 6:2 (2:1). Początek spotkania nie wskazywał jednak na tak okazałą wygraną.

Wda - KS Chwaszczyno 6:2 (2:1)
Bramki: Retlewski (13, 48), Czerwiński (37), Wenerski (55), Daw. Wietrzykowski (71), Prybiński (90) - Hebel (8 - karny), Wolak (60).
WDA: Zapała - Kocieniewski, Urbański, Dam. Wietrzykowski, Kiełpiński - Czerwiński (89. Prybiński), Wenerski, Daw. Wietrzykowski (85. Gliński), Rożnowski - Siekirka (79. Szczukowski), Retlewski.

Goście objęli prowadzenie w 8. minucie kiedy po zagraniu piłki ręką przez Dawida Wietrzykowskiego, rzut karny na bramkę wykorzystał Maksymilian Hebel. Wda wyrównała zaledwie 5 minut później. Piłkę rzuconą z autu w pole karne rywali próbował przedłużyć Dawid Retlewski, lecz ta zamiast trafić do jego kolegów, poszybowała bezpośrednio do bramki gości. Na prowadzenie podopieczni Marka Końki wyszli w 37. min. Wówczas piłkę precyzyjnym strzałem w siatce umieścił Bartosz Czerwiński.

Tuż po przerwie na 3:1 podwyższył Retlewski. Ozdobą spotkania była bramka na 4:1 zdobyta z półobrotu przez Łuasza Wenerskiego. Goście odpowiedzieli jeszcze golem Adama Wolaka, zdobytą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ze strony Wdy trafienie dołożył jeszcze Wietrzykowski, który zrehabilitował się tym samym za sprokurowanie karnego. Wynik spotkania ustalił w 90. min. Mikołaj Prybiński, który na boisku pojawił się niespełna 60. sekund wcześniej.

ZOBACZ: Wielki plebiscyt strażacki rozpoczęty! Tutaj głosuj na swoich faworytów!

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Śokół - Vineta 2:1 (1:0), Bajerski (9 ), Kędziora (74) - Jeż (90); Górnik - Elana 3:2 (1:2), Majewski (23), Krawczun (58 - samobójcza), Wypych (86) - Aleksandrowicz (18), Zagdański (22); Świt - Chemik 1:1 (1:0), Krawiec (30 - karny), Kawałek (59); KKS 1925 Kalisz - Pogoń II 0:4 (0:2), Kitano (7, 27), Maćkowski (61), Jaroch (75); GKS Przodkowo - Lech II 1:1 (0:1), Łuczak (66) - Kurminowski (21 - karny); Gwardia - Jarota 1:2 (0:0), Ziętarski (77) - Skokowski (86), Antkowiak (88); Pogoń L. - Bałtyk 1:3 (1:1), Słowiński (33) - Kuzimski (8), Szałek (68 - samobójcza), Ruszkul (80); Leśnik - Polonia 0:1 (0:0), Bartoszak (82).