Jacek Czaplewski
Gazeta Pomorska
Fortuna 1 Liga. Olimpia Grudziądz jak ostatnia spadła do 2 ligi. W ostatniej kolejce nic nie dał jej remis z Sandecją Nowy Sącz (0:0). W tym meczu jedenastki nie wykorzystał Ricky van Haaren.

Olimpia potrzebowała zwycięstwa do utrzymania. Zagrała ambitnie, ale bardzo nieskutecznie. Nie skorzystała też z prezentu. W drugiej połowie po faulu na Elvirze Maloku fatalnie przestrzelił Ricky van Haaren (uderzył nad poprzeczką).

Dziś Olimpię "zatrzymali" Holender i bramkarz Sandecji. W drugiej połowie Daniel Bielica, bo o nim mowa, obronił kilka naprawdę groźnych strzałów. Pewnie interweniował również na przedpolu.

Dla Olimpii to spadek do 2 ligi po jednym sezonie spędzonym w 1 lidze. Szczebel niżej spada razem z ostatnimi Wigrami Suwałki i przedostatnią Chojniczanką Chojnice. Utrzymanie zapewniły sobie za to takie drużyny jak GKS Jastrzębie, GKS Bełchatów czy Zagłębie Sosnowiec.

Piłkarz meczu: Daniel Bielica
Atrakcyjność meczu: 5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Olimpia Grudziądz zmarnowała szansę i spadła do II ligi [zdjęcia]

Tokio Flesz

Materiał oryginalny: Olimpia Grudziądz ostatnim spadkowiczem z 1 do 2 ligi. Zmarnowany karny z Sandecją - Gol24