Jarota Jarocin przed tygodniem podzieliła się punktami z Chojniczanką Chojnice. W sobotę niewiele miała jednak do powiedzenia w Grudziądzu.

Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin 3:1 (2:1)
Bramki: Przemysław Sulej (20), Piotr Ruszkul 2 (31, 80) - Damian Pawlak (45).

OLIMPIA: Wróbel - Wacławczyk, Kowalski, Brede, Królak, Rogóż (46. Domżalski), Białek, Kryszak ż, Frańczak ż (75. Kal ż), Sulej, Ruszkul ż (84. Kościukiewicz).

Tylko początkowo zespół z Jarocina groźnie atakował, ale na posterunku był bramkarz Wróbel. Gdy w odstępie 11 minut Olimpia dwa razy trafiła do siatki po koronkowych akcjach, rywale stracili animusz. Nieco emocji zapewnił Wróbel, , który "wypluł" piłkę po strzale z daleka, a z prezentu skorzystał napastnik Jaroty. W wyrównanej drugiej połowie więcej okazji miała jednak Olimpia, a ukoronowała to drugim golem Ruszkula na 10 minut przed końcem.
Dzięki tej wygranej Olimpia umocniła się na pozycji lidera (43 pkt), odskakując od Zawiszy już na 5 punktów. Za plecami czai się Miedź Legnica, która po pokonaniu 1:0 bydgoszczan ma w dorobku 41 pkt.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 1:2, Czarni Żagań - Raków Częstochowa 3:0, Tur Turek - Nielba Wągrowiec 1:2, Elana Toruń - Polonia Słubice 3:0 (walkower), Chojniczanka Chojnice -Zagłębie Sosnowiec 1:0, Ruch Zdzieszowice - Polonia Nowy Tomyśl 4:1, Lechia Zielona Góra - Bałtyk Gdynia 2:1.