Olimpia Grudziądz rozgromiła Górnika Łęczna [zdjęcia, wideo]

Łukasz Szalkowski
Olimpia po fantastycznej drugiej połowie pokonała Górnik Łęczna aż 6:1. Hat-tricka strzelił Mikołaj Gabor.

Olimpia - Górnik 6:1 (1:1)
Bramki: German Ruiz (25), Damian Ciechanowski (66), Mikołaj Gabor (75, 78, 81), Robert Ziętarski (83) - Filip Szewczyk (11).
OLIMPIA: Muzyk - Ciechanowski, Ocenas, Wawszczyk, Fryc - Alves (56. Papikjan), Konal(86. Mnacakanjan), Ziętarski, Ruiz, Handzlik (58. Gabor) - Kita (80. Marzec).

Początek spotkania był niemrawy w wykonaniu Olimpii. Dała się zdominować rywalowi, który w dodatku szybko wyszedł na prowadzenie. Po 25 minutach był jednak już 1:1, gdy German Ruiz wykorzystał dobre podanie od Damiana Ciechanowskiego. Od tego momentu grudziądzanie zaczęli grać lepiej, ale nie przekuwało się to na klarowne sytuacje. Nic nie wskazywało jednak na to, co wydarzyło się w drugiej połowie meczu.

Kluczowym momentem meczu okazała się być 63. minuta, kiedy Piotr Rogala został ukarany drugą w ciągu kilku minut kartką i musiał opuścić boisko. Grudziądzanie bezlitośnie wykorzystali przewagę jednego zawodnika i brak stopera w ekipie gości. Strzelaninę rozpoczął Ciechanowski, pięknie przymierzając z dystansu. 15 minut później było już 5:1 dla Olimpii. Trzy gole w sześć minut strzelił Mikołaj Gabor, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. W 83. minucie jedno trafienie dołożył jeszcze Robert Ziętarski, ustalając wynik na 6:1.

Takiego pogromu chyba nikt się nie spodziewał. W drugiej połowie Olimpii wychodziło wszystko. Olimpia sześć goli w jednym meczu ligowym strzeliła ostatnio w 2008 roku, grając w IV lidze. Hat-tricka dla grudziądzkiego klubu ostatnio zdobył Piotr Ruszkul w 2011 roku.

Olimpia w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe ze swoją imienniczką z Elbląga.