Olimpia-Unia Grudziądz pokonała Odrę Metraco do zera, na inaugurację sezonu w swojej hali [zdjęcia]

(marz)
Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz wygrali trzeci mecz tego sezonu, (od lewej): Wang Yang, Jarosław Żmudenko, Patryk Zatówka. Maryla Rzeszut
Zgodnie z planem grudziądzanie wygrali za 3 punkty mecz z beniaminkiem, Odrą KGHM Metraco Roeben Miękinia. Pierwsze dwie partie rozstrzygnięte zostały szybko po 3:0, a w trzeciej Piotr Chodorski stawił duży opór Jarosławowi Żmudence. Ukrainiec wygrał 3:2.
Wang Yang, Jarosław Żmudenko i Patryk Zatówka - w tym składzie Olimpia-Unia Grudziądz wygrała trzy pierwsze mecze Superligi 2015

Olimpia-Unia Grudziądz - Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia 3...

OLIMPIA UNIA - ODRA 3:0

OLIMPIA-UNIA: Wang Yang, Patryk Zatówka, Jarosław Żmudenko
WYNIKI: Wang Yang - Nestor Wasylkowski 3:0 (6,6,10)
Patryk Zatówka - Michał Bańkosz 3:0 (6,6,7)
Jarosław Żmudenko - Piotr Chodorski 3:2 (-9,-8,9,6,4)

Drużyna z Miękini przyjechała bez Chińczyka Zhou Yu, który w tym sezonie jest w składzie Odry Metraco Roeben. Odra - beniaminek Wschodzący Białystok Superligi - starała się w Grudziądzu grać ambitnie, chociaż liczyła się z porażką w konfrontacji z drużynowym mistrzem Polski - Olimpią Unią.

Nestor Wasylkowski próbował stawić czoła Wangowi Yangowi - Chińczykowi ze słowackim paszportem. Jednak lider Olimpii-Unii Grudziądz zdecydowanie górował nad rywalem i wygrał do zera.
Michał Bańkosz, który w poprzedniej kolejce pokonał Daniela Góraka, czołowego polskiego asa, członka reprezentacji Polski, (co było sensacją) nie miał szans w konfrontacji z grudziadzaninem Patrykiem Zatówką i też poległ do zera.

Piotr Chodorski próbował odwrócić losy meczu i zaczął od dwóch wygranych setów z Ukraińcem, Jarosławem Żmudenko. Jednak w przerwach Ukrainiec otrzymał dobre rady od trenera Olimpii-Unii Piotra Szafranka i od 3. seta już grał skuteczniej.

Olimpia-Unia zasłużenie wygrała 3:0. Jest liderem Superligi, przed Dartomem Bogorią i Palmiarnią Zielona Góra.- To trzeci z kolei mecz, który wygraliśmy w tym sezonie. Mamy po 3 kolejkach komplet 9 punktów, co nas bardzo cieszy. Najtrudniej nam było w Rzeszowioe, z Politechniką, w której gra nasz były zawodnik, Tomislav Kolarek. Zna on wszystkie nasze słabe punkty - komentuje Piotr Szafranek, trener Olimpii-Unii Grudziądz. - Teraz w rozgrywkach Superligi mamy dość długą przerwę, z uwagi na mistrzostwa Europy, w których wystąpią Zatówka i Żmudenko. Czeka nas natomiast bardzo ciężki mecz w Lidze Mistrzów, z Francuzami. Ten mecz może przesądzić, czy uda nam się w tak silnej grupie LM zająć 3. miejsce, a taki mamy cel.