https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oni są trendy i na topie

Joanna Grzegorzewska
Jedno z najbardziej gorących nazwisk ostatnich miesięcy - Rubik, Piotr Rubik.
Jedno z najbardziej gorących nazwisk ostatnich miesięcy - Rubik, Piotr Rubik. Fot. Fotorzepa
Ania Dąbrowska, Grzegorz Turnau, Piotr Rubik oraz kilka innych gwiazd zawita na tegoroczny, sopocki festiwal TOPtrendy 2007.

Tegoroczna edycja Festiwalu TOPtrendy

Tegoroczna edycja Festiwalu TOPtrendy

Jest edycją jubileuszową, bo piątą. Organizatorzy zapewniają, że z tego powodu czerwcowe spotkania w Operze Leśnej będą wyjątkowe. A konkretniej? Tajemnica.

Sopot TOPtrendy Festiwal 2007 otworzy - 8 czerwca, w przyszły piątek - koncert TOP, czyli koncert dziesiątki najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny muzycznej.

Worek płyt z piaskiem
O zakwalifikowaniu się do piątkowego koncertu TOP10 zadecydowała liczba sprzedanych płyt w ostatnim roku. Na scenie zobaczymy więc najbardziej popularnych artystów sceny muzycznej, ale nie tylko. Gwiazdami są też prowadzący koncert:Cichopek, Agata Młynarska, Krzysztof Ibisz i Zygmunt Chajzer. A finałowa "top dziesiątka"? Proszę bardzo: Andrzej Piaseczny, Ania Dąbrowska, Blog 27, Grzegorz Turnau, Maria Peszek, Maryla Rodowicz, Myslovitz, Piotr Rubik, Szymon Wydra, Wilki.

Młodzi, zdolni - obiecujący
Następnego dnia natomiast, 9 czerwca, finał konkursu "trendy", na którym wystąpią młodzi artyści. Ci, którzy zdaniem specjalnego jury, są najbardziej obiecujący i utalentowani (o tym, kto wystąpi w Operze Leśnej zadecydowała kapituła składająca się z przedstawicieli Telewizji Polsat i Radia Eska). Kto dostąpił zaszczytu znalezienia się w finałowej szóstce?

- Afromental - grupę tworzą bardzo młodzi muzycy grający m.in. soul, funk, r' n' b, hip-hop.
- 96 Project - grupa powstała w lutym 2004 roku w Radomiu; jej założycielami są gitarzysta Marcin Limek oraz perkusista Piotr Matysiak, stale współpracujący z Dodą.
- Bracia - grają wspólnie od siedmiu lat, to wystarczająco długo, by znakiem rozpoznawczym zespołu stała się nazwa "bracia", po prostu "bracia", bez konieczności dodawania teatralnym szeptem: Cugowscy.
- Losza Vera - urodził się w 1983 roku w Bielsku-Białej, w wieku 5 lat wyjechał do Grecji, później przeniósł się do RPA... Teraz Losza pracuje nad debiutanckim albumem pod okiem Pawła Sokala, lidera grupy Blue Cafe.
- Kashmir - zadebiutował w 2004 roku piosenką "Nie jestem dla ciebie" w Opolu; od tamtego czasu zespół koncertował w całej Polsce i supportował w wielu koncertach, m.in. grupę Bajm.
- Maciej Silski - jego pierwszy zespół to Fluid Film, założony jeszcze w szczecińskim liceum; kolejnym etap kariery to współpraca z zespołami Teges Nara i do dziś Watersone.

Kto okaże się najlepszym z najlepszych? Kto wygra konkurs na "młodego wilka" polskiej sceny muzycznej? Tego nie wie nikt.

Cyganeria i ani mru, mru
Ale na tym nie koniec festiwalu. Trzeci dzień - niedziela - to aż dwa niecodzienne koncerty.

Pierwszy, pt. "Cyganeria", poświęcony będzie 30-leciu pracy artystycznej Jacka Cygana - wybitnego autora tekstów, poety, scenarzysty, jurora i organizatora festiwali muzycznych.

Drugi, przypomni o 15-leciu istnienia na polskiej scenie muzycznej zespołu Wilki. I czwartego dnia - jak co roku - odbędzie się sopocka noc kabaretowa. Na scenie Opery Leśnej wystąpią m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Marcin Daniec oraz Kabaret Moralnego Niepokoju.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska