OOM '2014. Siódme miejsce siatkarek

We Wrocławiu zakończył się dziś finałowy turniej XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Dolny Śląsk '2014" w siatkówce dziewcząt. Mistrzem zostało Mazowieckie.

Siatkarki z Kujawsko-Pomorskiego zajęły ostatecznie 7. miejsce. Zdecydowała o tym wczorajsza porażka w półfinale o 5-8. miejsce z Łódzkim 2:3 (9:25,18:25,25:22,25:18,7:15). Dziś w meczu o 7. lokatę Kujawsko-Pomorskie wygrało z Warmińsko-Mazurskim 3:0 (25:11, 25:21, 26:24).
Złoty medal we Wrocławiu zdobyły siatkarki z Mazowieckiego, które w finale pokonały rywalki z Pomorza 3:1.

Wyniki

Mecz o 7. miejsce: Kujawsko-Pomorskie - Warmińsko-Mazurskie 3:0 (11, 21, 24).
Mecz o 5. miejsce: Łódzkie - Małopolskie 3:1 (18, 18,-18, 19).
Mecz o 3. miejsce: Śląskie - Lubelskie 3:1 (-23, 13, 19, 13).
Mecz o 1. miejsce: Mazowieckie - Pomorskie 3:1 (23,-19,23, 12).

Końcowa kolejność: 1. Mazowieckie, 2. Pomorskie, 3. Śląskie, 4. Lubelskie, 5. Łódzkie, 6. Małopolskie, 7. Kujawsko-Pomorskie, 8. Warmińsko-Mazurskie.

Kujawsko-Pomorskie: Natalia Sidor, Aleksandra Wyczałkowska, Julianna Brzoska, Kinga Różyńska, Adrianna Sułek, Paulina Jaskólska, Karolina Portalska, Ola Marcinkiewicz, Martyna Świeczkowska, Dominika Bilicka, Karolina Świderska, Izabela Musiał.

W turnieju kadetów mistrzem olimpijskim zostało Łódzkie, które w finale zwyciężyło Mazowieckie 3:2 (25:13, 25:20, 19:25, 15:25, 15:11). Brąz zgarnęli siatkarze z Podkarpacia. Kujawsko-Pomorskie nie zakwalifikowało się do turnieju finałowego.