Osobowość Roku 2017. Nagrody wręczone!

    Osobowość Roku 2017. Nagrody wręczone!

    Kamila Dorawa

    Gazeta Pomorska

    Aktualizacja:

    Gazeta Pomorska

    22 marca w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu nagrodziliśmy laureatów plebiscytu Osobowość Roku 2017. Wszyscy laureaci to nietuzinkowe osobowości z województwa kujawsko-pomorskiego, które zasłużyły się swoją działalnością w 2017 roku. Nagrody zostały wręczone w czterech kategoriach: Kultura, Działalność Społeczna i Charytatywna, Samorządność i Działalność Lokalna oraz Biznes.
    Laureaci pierwszego miejsca w głosowaniu wojewódzkim w każdej kategorii otrzymali elegancki dyplom na drewnie oraz voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Vine Resort&Spa Głęboczek.

    Laureaci drugiego miejsca w głosowaniu wojewódzkim w każdej kategorii dostali elegancki dyplom na drewnie oraz voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Pałacu w Lubostroniu. Z kolei laureatom trzeciego miejsca w głosowaniu wojewódzkim w każdej kategorii przypadł elegancki dyplom na drewnie oraz voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Domu Zdrowia LILA w Ciechocinku.

    Przypomnijmy, że to już druga edycja plebiscytu „Gazety Pomorskiej”. W tym roku trwał on od 12 stycznia do 23 lutego do godz. 21. Nasi Czytelnicy wybierali osoby, które w minionym roku wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Samorządność i społeczność lokalna oraz Biznes. „Osobowości Roku 2017” zostały wybrane osobno w Bydgoszczy, Toruniu i Grudziądzu, a także w każdym z powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

    Najpierw odbył się powiatowy etap plebiscytu, a potem finał wojewódzki. Walka w nim trwała do ostatniej minuty głosowania!
    Największe poparcie spośród wszystkich kandydatów biorących udział w naszym plebiscycie zdobył Jacek Rutkowski, prezes PW. MAT-BUD w Rozgartach (pow. toruński), który startował w kategorii Biznes. Na swoim koncie zgromadził aż 7158 głosów.


    Poniżej przestawiamy laureatów głosowania wojewódzkiego w poszczególnych kategoriach:

    Kategoria: KULTURA
    I miejsce – Pan Jacek Szyłkowski
    II miejsce – Pan Sławomir Ciecierski
    III miejsce – Pan Karol Koziel

    Kategoria: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA
    I miejsce – Ksiądz Sławomir Bar
    II miejsce – Pan Tomasz Chwaliszewski
    III miejsce – Pani Aleksandra Łukomska-Smulska

    Kategoria: SAMORZĄDNOŚĆ I DZIAŁALNOŚĆ LOKALNA
    I miejsce - Pani Aneta Jędrzejewska
    II miejsce – Pan Stanisław Pawlak
    III miejsce – Pan Mirosław Nawrotek

    Kategoria: BIZNES
    I miejsce – Pan Jacek Rutkowski
    II miejsce – Pani Joanna Malinowska
    III miejsce – Pan Maciej Świerczyński


    Poniżej lista laureatów w głosowaniu powiatowym:

    Kategoria: KULTURA
    Bydgoszcz - Pan Sławomir Ciecierski, artysta, muzyk posiadający niebywale dużą kolekcję utworów własnych
    powiat bydgoski - Pan Dariusz Piotrowski, kierownik Domu Ludowego w Lucimiu
    Toruń - Pan Maciej Gralak, współtwórca Muzeum Sportu Żużlowego w Toruniu
    powiat toruński - Pani Justyna Błaszczyk, dyrektorka Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża
    Grudziądz - Pan Dariusz Dłużyński, poeta, współtwórca grupy literackiej Kwadryga
    powiat grudziądzki - Pan Marek Czarnuch, dyrektor Domu Kultury w Łasinie
    Włocławek - Pan Maciej Jastrzębski, od wielu lat dziennikarz radiowy związany z „Trójką”, pisarz
    Powiat włocławski - Jan Bielicki, mieszkaniec Fabianek, opracował książkę „Fabianki i okolice. Materiały do dziejów”
    powiat aleksandrowski - Pan Jacek Szyłkowski, wokalista zaangażowany w krzewienie polskiej kultury i działalność charytatywną
    powiat brodnicki - Pani Justyna Prajs, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim
    powiat chełmiński - Pan Sebastian Bartkowski, prezes Unisławskiego Towarzystwa Historycznego
    powiat golubsko-dobrzyński - Pan Sławomir Jasieniecki, artysta, malarz, nauczyciel
    powiat inowrocławski- Pani Monika Śliwińska, dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury
    powiat lipnowski - Pani Magda Czachorowska, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Skępem
    powiat mogileński - Pan Mariusz Niecikowski, pomysłodawca i organizator Mogileńskich Dyktand
    powiat nakielski- Pan Karol Koziel, muzyk, prowadzi zespół Big Band z Mroczy
    powiat radziejowski - Ksiądz Bogusław Wiszowaty, proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi
    powiat rypiński- Pani Jadwiga Lewandowska, archeolog Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej
    powiat sępoleński - Pan Józef Walczak, rzeźbiarz, posiadający liczne osiągnięcia w postaci nagród na konkursach sztuki ludowej
    powiat świecki- Pani Natalia Głowala, instruktor tańca w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
    powiat tucholski - Pan Zenon Korytowski, artysta, malarz
    powiat wąbrzeski - Pani Sabina Topij Brylińska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Tadeusza Kościuszki w Zieleniu
    powiat żniński -Pan Artur Jakubowski, dyrektor Żnińskiego Domu Kultury


    Kategoria: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

    Bydgoszcz - Ksiądz Sławomir Bar, organizator i zarządzający Stowarzyszeniem Miłosierdzia Bożego przy Bazylice
    powiat bydgoski - Pan Tomasz Chwaliszewski, pływak z Niemcza chętnie podejmujący wyzwania sportowe i zachęcający do ofiarności na rzecz innych
    Toruń - Pani Aleksandra Łukomska-Smulska, przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia oraz Europejskiej Unii Kobiet oddziału Toruń, a także Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce/roku 2012 i 2017/.
    powiat toruński - Pan Jerzy Kąkol, prowadzący rodzinny dom dziecka w Czernikowie, w 2017 roku otrzymał Stalowego Anioła.
    Grudziądz - Pani Joanna Kapusta, prezes stowarzyszenia „Otwarte Serca”
    powiat grudziądzki - Pan Waldemar Kurkowski, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej, Radny Rady Gminy Gruta
    Włocławek - Pani Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca Prezydenta Miasta Włocławka
    Powiat włocławski - Pan Kamil Czarnecki, współzałożyciel grupy „Kujawy na rowerze”
    powiat aleksandrowski - Ksiądz Artur Kosierb, wikary w parafii św. Hieronima w Raciążku
    powiat brodnicki- Pan Marcin Suchoparski, ratownik medyczny, organizujący bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy
    powiat chełmiński - Pan Wojciech Woźny, dyrektor Domu Dziecka w Chełmnie
    powiat golubsko-dobrzyński -Pan Sławomir Żochowski, nauczyciel klas mundurowych w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim oraz w Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu
    powiat inowrocławski - Pan Adam Straszyński, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Samorządności Lokalnej "Perspektywa", działacz społeczny na terenie Gminy Gniewkowo
    powiat lipnowski - Pan Sławomir Wiśniewski, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżówkach, organizator Zlotu Samochodów Zabytkowych
    powiat mogileński - Pan Mateusz Studziński, nauczyciel i trener, organizator turnieju charytatywnego StreetFootball
    powiat nakielski- Pani Bogumiła Jabłońska, prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nakle
    powiat radziejowski - Pani Jolanta Sas Wisłocka, inicjatorka akcji sadzenia 600 lip w powiecie radziejowskim
    powiat rypiński - Pani Małgorzata Grodzicka, prezes i aktywny członek Rypińskiego Stowarzyszenia Inicjatywa
    powiat sępoleński - Pani Marlena Łuczyk, prezes stowarzyszenia „Ze zbożem za pan brat”
    powiat świecki - Pani Monika Rezmer, założycielka stowarzyszenia „Niebieski Klucz”, działającego na rzecz dzieci dotkniętych spektrum autyzmu
    powiat tucholski - Ksiądz Ireneusz Smoliński, wikary w Parafii pw. Św. Jakuba w Tucholi, katecheta
    powiat wąbrzeski - Pani Sandra Rożyńska, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie, wolontariusz akcji Szlachetna Paczka
    powiat żniński - Pani Ewa Krzemień, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie


    Kategoria: SAMORZĄDNOŚĆ I DZIAŁALNOŚĆ LOKALNA

    Bydgoszcz - Pan Bogdan Dzakanowski, radny Bydgoszczy, społecznik, prezes Bydgoskiej Ligi Rodzin
    powiat bydgoski -Pan Patryk Mikołajewski, radny gminy Koronowo, organizator festynu cysterskiego oraz inscenizacji bitwy pod Koronowem
    Toruń - Pani Dagna Dejna, adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
    powiat toruński - Pan Mirosław Nawrotek, członek Zarządu Powiatu Toruńskiego, Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa
    Grudziądz - Pan Piotr Gadzikowski, prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców
    powiat grudziądzki - Pan Mariusz Kubal, sołtys wsi Linowo w gminie Świecie nad Osą
    Włocławek - Państwo Danuta i Janusz Stolarscy, biegacze inspirujący do aktywnego spędzania wolnego czasu
    Powiat włocławski - Pan Stanisław Pawlak, radny sejmiku, niestrudzony działacz na rzecz budowy obwodnicy Lubrańca
    powiat aleksandrowski - Dr Andrzej Cieśla, Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego,
    powiat brodnicki- Pan Przemysław Górski, burmistrz Jabłonowa Pomorskiego
    powiat chełmiński - Pani Katarzyna Lubańska, radna sejmiku województwa, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Drzonowie
    powiat golubsko-dobrzyński - Pan Stefan Borkowicz, prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Golubiu-Dobrzyniu
    powiat inowrocławski- Pan Jacek Olech, radny powiatu inowrocławskiego
    powiat lipnowski - Pani Aneta Jędrzejewska, członek Zarządu Województwa
    powiat mogileński - Pan Zbigniew Grzechowski, dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie
    powiat nakielski- Pan Ryszard Kamiński, wiceprezes stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
    powiat radziejowski - Pan Arkadiusz Jąkalski, sołtys sołectwa Sadłóg
    powiat rypiński -Pan Michał Jonczynski, dyrektor Szpitala w Rypinie
    powiat sępoleński - Pan Zbigniew Chmielewski, prezes koła pszczelarzy, organizator akcji uświadamiających potrzebę ochrony owadów
    powiat świecki - Pan Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu
    powiat tucholski - Pani Ilona Lesikowska, pracownik Urzędu Gminy w Cekcynie, twórczyni m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Cekcyn
    powiat wąbrzeski - Pani Eleonora Orczykowska, radna rady miasta Wąbrzeźno
    powiat żniński - Pan Wojciech Szczęsny, lekarz, radny, społecznik, miłośnik zwierząt




    Kategoria: BIZNES

    Bydgoszcz - Pan Maciej Świerczyński, dyrektor obszaru BNI Kujawsko-Pomorskie
    powiat bydgoski - Pan Przemysław Gralak, właściciel firmy CAMSAT w Solcu Kujawskim
    Toruń - Pan Patryk Stasiuk, prezes Klubu FC Toruń
    powiat toruński - Pan Jacek Rutkowski, prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego MAT-BUD w Rozgartach
    Grudziądz - Pan Remigiusz Grzybowski, właściciel firmy Kuler24.pl
    powiat grudziądzki - Pani Alina Bakun, właścicielka firmy Bakun w Pokrzywnie
    Włocławek - Pan Andrzej Skiba, właściciel firmy RoadStyler
    Powiat włocławski - Pani Ewa Ścierzyńska, współwłaścicielka firmy Instal Projekt
    powiat aleksandrowski - Pan Wiktor Kolbowicz, prezes Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami”
    powiat brodnicki- Pan Dariusz Płachetko, dyrektor firmy Vinteq w Brodnicy
    powiat chełmiński - Pan Mariusz Wronkowski, właściciel Kręgielni Grawitacja w Chełmnie
    powiat golubsko-dobrzyński - Pani Joanna Malinowska, prezes firmy GRA-MAR
    powiat inowrocławski - Pan Grzegorz Arent, właściciel firmy Nadgoplańska Komunikacja Autobusowa
    powiat lipnowski - Pani Agnieszka Taraszkiewicz, właściciel winnicy Bona Terra w Krzyżówkach koło Lipna
    powiat mogileński - Pan Robert Michalski, prezes spółki Mogilno Sport
    powiat nakielski- Pan Andrzej Kuś, właściciel pasieki pszczelarskiej w Nakle nad Notecią
    powiat radziejowski - Pan Mateusz Grzesiak, szef restauracji „Gęsia Nóżka” w Radziejowie
    powiat rypiński - Pan Leonard Murawiec, prezes firmy Damix w Rypinie
    powiat sępoleński - Pan Bogumił Zach, prezes firmy Ronet w Więcborku
    powiat świecki - Pan Wiesław Janasiński, właściciel Winnicy przy Talerzyku w Topolnie
    powiat tucholski - Pan Andrzej Kobiak, właściciel fabryki czekoladek „Łuczniczka” w Tucholi
    powiat wąbrzeski - Pani Małgorzata Sulikowska, właścicielka klubu malucha „Chatka Puchatka” w Wąbrzeźnie
    powiat żniński - Pan Mirosław Walczak, właściciel m. in. hotelu Martina w Żninie




    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej
    12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

    12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

    100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

    100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego