Osobowość Roku 2018 - Oni nie szczędza czasu na pracę...

  Osobowość Roku 2018 - Oni nie szczędza czasu na pracę społeczną

  KR

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwa Plebiscyt Osobowość Roku. Kandydaci są podzieleni na 4 kategorie. Sprawdzamy jak wypadają reprezentanci naszych powiatów prowadzący działalność społeczną i charytatywną.
  Ewa Madej

  Ewa Madej ©Archiwum prywatne

  Mają różne pasje i zajęcia, ale łączy ich jedno – działają na rzecz lokalnego środowiska.

  Sportowa działalność
  W Toruniu liderem jest Jakub Balicki - trener piłki nożnej, prowadzący podwórkowo-uliczną drużynę piłkarską Niedzwiadki Toruń.
  Zrzesza ona dzieci i młodzież z toruńskich publicznych, prywatnych domów dziecka, dzieci szeroko pojętej „ulicy". W zajęciach biorą także udział dzieci niepełnosprawne. Staramy się organizować wolny czas. Aktywizują przez sport, ale także organizują ciekawe wyjazdy. Dzieci uczestniczą w treningach. Sparingi połączone są ze zwiedzaniem i ofertą kulturalną.

  - W zeszłym roku udało nam się odwiedzić z dziećmi Płock, Gdynię oraz Łebę.
  Pomagamy, reagując na bieżące problemy: kupujemy odzież, buty, wspieramy materialnie. W 2018 r. ruszyliśmy też z programem „Inny Świat”. Dwójka naszych podopiecznych – Kacper i Oskar, mieszkający na co dzień w placówkach opiekuńczo-wychowawczych uczestniczyła w szeregu wyjść z wolontariuszami. Trzykrotnie, w 2012, 2016 i 2018 roku byliśmy za naszą działalność wyróżniani przez kapitułę ogólnopolskiego programu „Lider Animator”. Byliśmy w ww. latach zapraszani na Akademię Lidera – informuje Klub Niedźwiadki.

  W powiecie toruńskim na prowadzeniu wśród społeczników jest Ewa Madej - wolontariuszka Fundacji „Werwa Team" 88, która działa w gminie Czernikowo. Została nominowana za ogromne zaangażowanie w działalność charytatywną na rzecz dzieci, osób starszych, chorych i potrzebujących.

  Imprezy i projekty
  W powiecie brodnickim najwięcej głosów zgromadził Mateusz Szafrański - pedagog specjalny; doktorant Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, radny Rady Miejskiej w Brodnicy. To organizator festynów rodzinnych dla mieszkańców Osiedla Michałowo w Brodnicy, współorganizator akcji społecznej "Szlaban" oraz "Daj Włos", koordynator Zespołu Konsultacyjnego Osób Niepełnosprawnych do spraw Przeciwdziałania Barierom w Brodnicy, współorganizator zajęć i spotkań integracyjnych w Osiedlowym Ośrodku Kultury w Brodnicy.

  - Otrzymałem nominację w plebiscycie „Osobowość Roku 2018" w kategorii „działalność społeczna i charytatywna", za co serdecznie dziękuję! Jednak teraz proszę o Wasze wsparcie w postaci głosów. Znacie podejmowane przeze mnie działania na rzecz mieszkańców Brodnicy. Jeśli uznajecie je za słuszne właśnie teraz jest ku temu okazja, aby to potwierdzić – uważa pan Mateusz.

  W powiecie golubsko-dobrzyńskim wygrywa sportowiec – Janusz Drywa, który jest trenerem Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin. Został nominowany za zaangażowanie w prowadzenie zajęć, organizację wyjazdów na turnieje, a także za krajowe sukcesy młodych karateków.

  W szkole
  W powiecie rypińskim na prowadzeniu jest Monika Dombrowska - nauczyciel Zespołu Szkół nr 3 w Rypinie, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Nominowana za szeroką działalność charytatywną.

  Zaszczytne tytuły Osobowość Roku 2018 zostaną przyznane w czterech kategoriach – oprócz działalności społecznej jest też kultura, biznes i samorządność. Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego. Laureaci zostaną wybrani osobno w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu oraz w każdym powiecie województwa kujawsko-pomorskiego. Liderzy przejdą do finału wojewódzkiego

  Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się 11 stycznia i potrwa do 13 lutego do godz. 20.00. Odbywa się za pomocą kliknięć na naszej stronie internetowej (www.pomorska.pl) oraz smsów, które wysyłany na numer 72355 (koszt 2,46 zł) w treści wpisując kod danego kandydata.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej