Zamknij

Gazeta Pomorska

Oto finaliści i zwycięzcy konkursu start.up.press Grupy Polska Press [zdjęcia, wideo]

Smart55, WoshWosh i Wavy zwyciężyły w konkursie start.up.press organizowanym przez Grupę Polska Press. Laureatów poznaliśmy 4 czerwca podczas gali finałowej

Dariusz Bloch

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/44] Następne

Oto finaliści i zwycięzcy konkursu start.up.press Grupy Polska Press [zdjęcia, wideo]

Smart55, WoshWosh i Wavy zwyciężyły w konkursie start.up.press organizowanym przez Grupę Polska Press. Laureatów poznaliśmy 4 czerwca podczas gali finałowej na Polishopa Design Thinking Conference w Bydgoszczy.Kilka godzin przed galą, w sali konferencyjnej bydgoskiej Opery Nova, każdy startup miał dokładnie trzy minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu na biznes.

1. miejsce: Smart55

Smart55 to startup działający w obszarze marketingu internetowego. Zespół tworzy pięć osób.

POLISHOPA 2018. KOCHAJĄ MYŚLEĆ INACZEJ. PROJEKTOWO! JEST ICH PRAWIE 500. DO BYDGOSZCZY PRZYJECHALI Z CAŁEGO ŚWIATA [ZDJĘCIA I WIDEO]

- Współpracujemy z największymi polskimi wydawcami internetowymi - opowiadał w Bydgoszczy Radosław Mincewicz, pomysłodawca Smart55. - Jesteśmy dla nich źródłem przychodów. Wdrażamy innowacyjne i unikalne produkty reklamowe stworzone zgodnie z najnowszymi światowymi trendami native advertising. Są to reklamy powiązane z wyszukanym przez użytkownika zdjęciem, ale nie tak natrętne, jak często oferuje internet. Bardzo zależy nam, by wyjść z ofertą poza granicę naszego kraju.

2. miejsce: WoshWosh

WoshWosh stworzyła w Warszawie Martyna Zastawna.

- To był pomysł na firmę z życia wzięty, ponieważ kiedyś, zwyczajnie, nie potrafiłam sobie poradzić z czyszczeniem obuwia - wspominała pani Martyna. - Dziś dajemy butom drugie życie, nie tylko je odświeżając, ale i poddając renowacji, proponując np. oryginalny Desing. Niektórzy mówią, że jesteśmy szewcem XXI wieku, bo łączymy tradycję z innowacyjnością. Obecnie pracujemy nad zautomatyzowaniem usług. Przez nasze ręce, ośmiu osób, przeszło już 25 tysięcy par butów 18 tysięcy klientów, z których 15 proc. to Niemcy.

3. miejsce: Wavy

Wziąwszy pod uwagę modę na nurkowanie to może być absolutny biznesowy strzał w dziesiątkę. Innowacyjny lokalizator dla osób uprawiających ten sport rekreacyjne opracowali studenci z Politechniki Łódzkiej i Warszawskiej. System Wavy ma zwiększyć bezpieczeństwo nurków i umożliwić osobom na powierzchni monitorowanie ich położenia oraz tego, co dzieje się pod wodą.

- Na świecie jest 6 mln aktywnych nurków, rocznie przybywa ich 600 tysięcy. Niestety, dochodzi również do wielu wypadków, a przyczyną 60 procent z nich jest rozdzielenie się nurków pod wodą - powiedział podczas prezentacji Jakub Wujek, jeden z założycieli Wavy. - Nasz lokalizator może temu zapobiec, a również pomóc w poznawaniu nowych podwodnych tras.

Drugi dzień „Polishopa Design Thinking 2018” za nami. Połączyło ich myślenie projektowe [wideo]


W najlepszej ósemce

Pozostałe startupy, które nie znalazły się w pierwszej trójce, ale zakwalifikowały do najlepszej ósemki, to również różnorodne propozycje młodych przedsiębiorców.

Damian Migda opowiadał i Aukcji Pracy: - Nasz serwis pomaga osobom, które już pracują, ale chcą przejść do innej firmy i więcej zarabiać. Podają nam kwoty oczekiwanych wynagrodzeń. Gwarantujemy im anonimowość przed obecnym szefem i znajomymi. A dowie się o nich tylko nowy, potencjalny pracodawca, który może ich podkupić.

Artur Lutwiński z firmy Well Done chwalił aplikację Well Done stworzoną na podstawie jego rodzinnych potrzeb, to znaczy podziału obowiązków między rodziców, a dzieci. Może również służyć np. partnerom i studentom wynajmującym wspólne mieszkania.

- My z żoną robiliśmy wszystko, a dzieci migały się od obowiązków. Powiedzieliśmy: dość! Nasza aplikacja łączy przyjemne z pożytecznym, ma charakter edukacyjny. Są przyznawane punkty za pomoc w domu, a potem można za nie nagradzać dzieci i to je mobilizuje do sprzątania - zdradza Lutwiński.

Yummy! to z kolei aplikacja, która ma zwiększyć świadomość ekologiczną konsumentów, aby nie marnowali aż tyle żywności.

- Na śmietnikach ląduje rocznie aż 80 ton jedzenia. To przerażająco dużo - stwierdził Tomasz Stawarski, pomysłodawca Yummy! - Proponujemy współpracę restauracjom, które, dzięki naszej aplikacji, mogą zaoferować niektóre dania taniej, jeśli np. okaże się, że przygotowały ich za dużo.

Tomasz Krawczyk oferuje swego rodzaju kalkulator wartości odżywczych Vitme.

- Firmy, odkąd weszło w życie specjalne rozporządzenie unijne, mają obowiązek informować o nich klientów na etykietach i my możemy im w tym pomóc - zapewnia pan Tomasz. - Przygotowaliśmy dla nich pakiet dostępu do specjalnego programu wraz z drukarką etykiet.

Webwave to zaś narzędzie do tworzenia stron internetowych bez potrzeby kodowania.

- Taki rynek cały czas rośnie - uważa Maciej Czajkowski z Webwawe. - Nasi klienci mogą tworzyć strony bez określonych szablonów, a według swojej, oryginalnej, wizji. Mamy już 100 tysięcy użytkowników.

Mentorzy konkursu start.up.press

* Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu Polska Press Grupy
* Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju
* Tomasz Czapliński, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group
* Paweł Fąfara, członek zarządu Polska Press Grupy
* Paweł Gala, partner zarządzający agencji mediowej Wavemaker
* Jacek Gordon, prezes Hurtowni Motoryzacyjnej "Gordon"
* Lech Kaniuk, członek rady nadzorczej iTaxi
* Radosław Ratajczak, CEO SHOPA
* Jarosław Wojczakowski, właściciel oraz dyrektor operacyjny Vivid Games
* Piotr Bucki


Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę w postaci kampanii medialnej w mediach Polska Press Grupy o wartości 70.000 zł netto, II miejsca - 50 tys. zł, III miejsca - 30 tys. zł.

Radek Ratajczak myśli projektowo. Zgodnie z Design Thinking. To ujęło bez reszty jego serce i głowę [rozmowa]

Dodatkowo finaliści otrzymają:
* wsparcie mentorskie ekspertów z Polska Press
* usługę doradztwa od SpeedUp Venture Capital Group
* usługę doradztwa w zakresie planowania kampanii

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy