Oto liderzy w głosowaniu na Menedżera Roku 2017 r.

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Trwa głosowanie Czytelników w plebiscycie „Gazety Pomorskiej” na Menedżera Roku 2017 Kujaw i Pomorza. Wybieramy najlepszych szefów firm oraz instytucji na terenie ukazywania się naszej gazety.

Liderem głosowania w kategorii Mikro i Małych Firm był wczoraj po południu (dokładnie o godz. 15) Karol Cygan, prezes zarządu Envio Group - bydgoskiej spółki zajmującej się organizacją transportu towarów w kraju i za granicą. Na jego koncie było prawie 370 głosów. Druga w głosowaniu była Magdalena Mańczak, prezes Pol-Daw w Olimpinie koło Brzozy (ok. 240 głosów), a trzeci Łukasz Filipiak, właściciel Trans-Expert w Bydgoszczy (ponad 30 głosów).

Firma Envio Group stawia na przejrzystość i wiarygodność. Zdobyła Certyfikat Rzetelności i uczestniczy w programie Rzetelna Firma.
- Mam 29 lat i jestem najstarszym członkiem naszego zespołu liczącego 25 osób - mówi Karol Cygan. - Zespół jest młody, ale oczywiście nie zamykamy się na starsze osoby. Liczą się cechy charakteru, zaangażowanie, energia. Naszymi pracownikami są osoby po studiach z logistyki i transportu, zarządzaniu w biznesie, nawet po resocjalizacji. Wykształcenie nie jest zresztą najważniejsze – do pracy przyjęliśmy chłopaka po liceum, który jest niezwykle energiczny i do dziś jest najlepszym pracownikiem. Pracuje i studiuje.
Prezes przyznaje, że praca bardzo go absorbuje, ale poświęca się też rodzie. Ma żonę Paulinę, która mocno wspiera go w życiowych wyzwaniach. Mają siedmiomiesięczną córeczkę Wiktorię.
Karol Cygan ma też pasję – sporty walki. Przez 7 lat trenował karate, a teraz organizuje gale walk Envio Fight Night. - To niesamowite uczucie gdy wchodzę na arenę przywitać się z wojownikami, a na widowni zasiada 1500 osób. To daje człowiekowi ogromną energię. Kolejna gala już w styczniu.

W kategorii Dużych Przedsiębiorstw w głosowaniu Czytelników prowadziła w czwartkowe popołudnie (o godz. 15) Halina Błażejewicz - Sowa, właściciel Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Katarzynkach koło Wąbrzeźna. Na panią Halinę oddano już ponad 120 głosów. Firma rozpoczęła działalność w roku 1989. Zajmowała się wtryskową produkcją tworzyw sztucznych. Potem uruchomiono dział metalowy i stworzono nowoczesną lakiernię metalizacji próżniowej. Dziś jest to duże przedsiębiorstwo, które jest jednym z wiodących producentów akcesoriów (plastikowych i metalowych) do mebli tapicerowanych.

Na drugim miejscu był Szymon Dankowski, wiceprezes zarządu i dyrektor jakości w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 SA w Bydgoszczy (ponad 80 głosów). Ale po godz. 15 nastąpiła niespodziewana zamiana miejsc - dyrektor Dankowski wyszedł na prowadzenie. O godz. 16 miał już prawie 240 głosów.
WZL nr 2 remontują i zabezpieczają eksploatację samolotów lotnictwa wojskowego RP, w tym SU-22, Mig-29, F-16 oraz Hercules C-130. Produkują części zamienne.
Za najważniejsze osiągnięcia zawodowe Szymon Dankowski uważa przekształcenie remontowo-usługowego profilu zakładu produkcyjny. Dzięki temu WZL nr 2 zyskał kompetencje w zakresie zabezpieczenia potrzeb dla obronności Rzeczypospolitej. Rozwinął też w firmie segment lotnictwa cywilnego (wyjście z ofertą na rynek światowy) oraz umocnił markę spółki łącząc ją z promocją miasta na arenie międzynarodowej (uczestnictwo w konferencjach i targach).
Na trzecim miejscu wczorajszego popołudnia był Wojciech Raatz, dyrektor spółki PW Lechpol w Szubinie (ok. 50 głosów).

Głosowanie potrwa do 22 grudnia do godziny 22:00
Informacji udzielają od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 Kamila Dorawa– tel. 510 026 903, e-mail: [email protected] oraz Karolina Kiełkowska– tel. 519 503 646, e-mail: [email protected] Informacje znajdziecie też na stronie: www.pomorska.pl/menedzer

Ranking polskich influencerów. Są zaskoczenia

Wideo