Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Lech wrócił do Europy po czterech latach i była to najlepsza...

Oto największe sukcesy polskich drużyn w europejskich pucharach w XXI wieku [GALERIA]

Lech Poznań w Pucharze UEFA (sezon 2008/09)

Lech wrócił do Europy po czterech latach i była to najlepsza odsłona poznańskiej drużyny w XXI wieku. W rundach kwalifikacyjnych lechici bezproblemowo poradzili sobie z dwoma rywalami. W fazie play-off na Kolejorza czekała Austria Wiedeń, która w poprzednich latach eliminowała z gry Legię Warszawa. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się porażką 1:2, natomiast w Poznaniu przy wyniku 2:1 dla Lecha zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Po ośmiu minutach Robert Lewandowski huknął z dystansu i pokonał bramkarza Austrii. Wyrównanie stanu dwumeczu nastąpiło niecałe dwie minuty później, gdy Acimović szczupakiem pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Lech napierał z całą mocą i na kilkanaście sekund(!) przed końcem zapewnił sobie występ w fazie grupowej Pucharu UEFA. Rafał Murawski dostał piłkę kilkanaście metrów przed bramką i bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki. W fazie grupowej Kolejorz pokonał Feyenoord Rootterdam i zremisował z AS Nancy oraz Deportivo, umożliwiając grę na wiosnę. W 1/16 finału lepszą drużyną okazało się Udinese, ale ówcześni lechici zostawili po sobie legendę, do której wciąż próbują w Poznaniu dążyć - Lech jako jedyna polska drużyna wyszła z grupy do fazy pucharowej rozgrywek o Puchar UEFA.

Najlepsza trasa rowerowa nad polskim morzem – to klasyk uwielbiany przez turystów