Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto zaskakujące wyniki badań. Kobiety mają zbyt wiele przywilejów – tak twierdzą młodzi

xawi
Istnieją oznaki, że opinia publiczna zaczyna wycofywać się z dotychczasowych postępów - zauważają badacze.Na zdjęciu Forum Kobiecości w Radwanowie.
Istnieją oznaki, że opinia publiczna zaczyna wycofywać się z dotychczasowych postępów - zauważają badacze.Na zdjęciu Forum Kobiecości w Radwanowie. Mariusz Kapała
Zaskakujące wyniki badań – kobiety mają zbyt wiele przywilejów – twierdzą młodzi respondenci, których przepytano z okazji Dnia Kobiet.

Badanie ankietowe zrealizowane przez Ipsos UK i Global Institute for Women's Leadership w King's College zostało przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Zbyt wiele praw dla kobiet

Wyniki są jednoznaczne: prawa kobiet przesunięte zostały zbyt daleko, a młodzi nie chcą już o nie walczyć o kolejne przywileje dla kobiet w obawie przed represjami.

Ponad badanych twierdzi, że promowanie praw kobiet skutkuje dziś dyskryminacją mężczyzn. Opinię taką podziela 55 proc. Mężczyzn oraz 41 proc. kobiet. Co więcej - 43 procent Brytyjczyków uważa, że ​to mężczyźni dziś dyskryminowani z powodu promowania praw kobiet.

Równość już jest

Młodsze pokolenie coraz częściej boryka się z lękiem. Odczuwa go aż 38 proc. badanych. Prawie dwie na pięć osób (38 procent) w Wielkiej Brytanii uważają, że ​oczekiwania wobec mężczyzn są zbyt wielkie, w konsekwencji wspierania równości. To znaczący wzrost w stosunku do analogicznego badania sprzed 4 lat. Prawie połowa Brytyjczyków uważa, że równouprawnienie kobiet i mężczyzn zostanie osiągnięte w ciągu ich życia. To wzrost o 40 procent w porównaniu z 2018 rokiem.

Młodzi odczuwają lęk i czują sie nieszcześliwi

„Istnieją oznaki, że opinia publiczna zaczyna wycofywać się z dotychczasowych postępów, co jest potencjalnie niepokojące, ale może to być również znak, że w społeczeństwie zachodzą prawdziwe zmiany, które często powodują, że ludzie czują się niekomfortowo i stawiają opór” – komentuje Kelly Beaver MBE, dyrektor generalny Ipsos w Wielkiej Brytanii i Irlandii. - „W nadchodzących latach będziemy nadal mierzyć tę zmianę i mam nadzieję, że zobaczymy, jak ten dyskomfort zmieni się w akceptację, akceptację, że osiągnięcie równości płci jest istotną ewolucją dla brytyjskiego społeczeństwa”.

Tymczasem fala niezadowolenia młodych przetacza się w grupie młodych przez wszystkie społeczeństwa Europy. Niedawne badania wykazały korelacje pomiędzy zamożnością a poczuciem szczęścia. Okazało się, że im zamożniejsze społeczeństwo tym niższe subiektywne poczucie szczęścia.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska