Otwarcie półfinału play off dla Jokera Mekro Świecie

W tej sytuacji Alicja Wójcik i Magda Lenz skutecznie zatrzymały blokiem atak Poli Nowackiej. Sławomir Wojciechowski
Drugoligowe siatkarki rozpoczęły fazę play off. Pierwsze spotkania padły łupem faworytów, choć w Policach było blisko niespodzianki.

Joker Mekro Świecie - Pałac II Bydgoszcz (półfinał nr 1)

JOKER MEKRO Świecie - PAŁAC II Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:15, 25:10)
Joker: Wenerska, Lenz, I. Hohn, Wójcik, Toborek, A. Hohn, Walczak (1. libero) oraz Nowak, Kutyła, Strządała, Duraj (2. libero), Śmieszek.
Pałac II: Szczygieł, Nowacka, Ciesiulewicz, Ziółkowska, Jakielaszek, Bączyńska, Spryszyńska (libero) oraz Browarczyk, Karpińska, Pyzdrowska, Kempa.
W rywalizacji do trzech zwycięstw: 1:0 dla Jokera.

Po raz pierwszy w historii na tym etapie spotykają się ze sobą zespoły ze Świecia i Bydgoszczy. Faworytem półfinałowej konfrontacji jest Joker, co potwierdził pierwszy mecz. Młode siatkarki z Bydgoszczy tylko do połowy 1. i 2. seta dotrzymywały kroku gospodyniom. Potem przewaga jokerek była zdecydowana.
Mecz zaczął się od zepsutego ataku Alicji Wójcik oraz skutecznego ataku Poli Nowackiej. Jednak z 0:2 szybko zrobiło się 4:2. Pałacanki jeszcze trzykrotnie obejmowały prowadzenie (5:4, 8:7, 11:10), ale potem coś zaczęło się psuć w ich grze. Trzy pod rząd stracone punkty sprawiły, że trener Maciej Kromrych wziął pierwszy czas. Niewiele on pomógł, bo Joker rozkręcał się. Dobrą zmianę dała Monika Nowak, której zagrywka sprawiła sporo problemów bydgoszczankom. Miejscowe odskoczyły na 17:12. Tej przewagi podopieczne Andrzeja Nadolnego nie dały sobie wydrzeć. Wygrały 1. seta do 17.

Partia nr 2 miała dość podobny przebieg. Bydgoszczanki dotrzymywały kroku do stanu 12:11 dla Jokera. Później świecianki zaczęły uciekać - 17:11, 20:14, by wygrać do 15. Kluczem była skuteczna zagrywka, z którą nie potrafiły poradzić sobie libero i przyjmujące Pałacu II. Do tego dochodziły jeszcze inne błędy własne bydgoszczanek - dotknięcia siatki przy bloku, zepsute ataki.

Ostatni set to już bezwzględna dominacja jokerek, które szybko odskoczyły na kilka "oczek" i potem zwiększały przewagę przy biernej postawie rywalek. W sumie oddały im tylko 10 punktów. W dzisiejszych derbach wyróżniły się Alicja Wójcik, Magda Lenz, Kasia Wenerska i Monika Kutyła.

Drugie spotkanie odbędzie się także w Świeciu w niedzielę o godz. 16. W półfinale gra się do trzech zwycięstw.

Rumianki zmarnowały szansę

W drugiej parze półfinałowej grupy 1. II ligi kobiet pierwszy mecz wygrał też faworyt, choć miał sporo szczęścia. Chemik II Police pokonał Wybrzeże APS TPS Rumia 3:2, choć przegrywał już 0:2. Rumianki miały w 3. secie piłkę meczową, ale jej nie skończyły i ostatecznie przegrały 24:26. Policzanki złapały swój rytm gromiąc w kolejnym secie rywalki do 9. Były także lepsze w tie-breaku (15:12). Drugi mecz w Policach odbędzie się jutro o godz. 12.