Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pacjenci się skarżą. Władze Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie odpierają zarzuty

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Nowy Szpital w Nakle i Szubinie na 2019 r. ma taki sam kontrakt jak w ubiegłym roku
Nowy Szpital w Nakle i Szubinie na 2019 r. ma taki sam kontrakt jak w ubiegłym roku Maja Stankiewicz
Po skargach zmieniono firmę kateringową, która przygotowuje posiłki dla chorych. Pretensje są też do dyspozytorów pogotowia. - Decyzja czy karetka przyjedzie zapada w Bydgoszczy - tłumaczy Adrianna Nowicka, prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie.

Największy żal wzbudza likwidacja porodówki w Nakle. Na terenie powiatu kobiety rodzić mogą tylko w szpitalu w Szubinie. - Gdybyśmy nawet chcieli przywrócić oddział w Nakle, to nie dostaniemy zgody NFZ. Bo minimum to 500 porodów w roku - mówił na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Tadeusz Sobol.

- Bardzo staramy się, aby nie stracić tej jednej porodówki dla powiatu - podkreślała na sesji Adrianna Nowicka, prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. - W 2018 r. w na oddziale w Szubinie mieliśmy 535 porodów - informowała. Bo Nowy Szpital w Nakle i Szubinie to placówka powiatowa o pierwszym stopniu referen-cyjności . A to oznacza, że dzieci rodzą tu zdrowe matki. Jeśli kobieta ma nadciśnienie, albo np. cukrzycę, czy ciąża jest bliźniacza, to pacjentki kieruje się do placówki specjalistycznej.

Adrianna Nowicka nie kryła, że sporo jest skarg. Pacjenci w ub. r. narzekali m.in. na jedzenie w lecznicy. Ale jest lepiej. Szpital zmienił firmę kateringową.

Wiele pytań mieszkańców dotyczy ratownictwa medycznego. Planowanych likwidacji. #- Nic nie likwidujemy. To wojewoda ustala miejsca stacjonowania karetek i rodzaje zespołów. Jeśli chodzi o powiat nakielski to pracujemy, jak pracowaliśmy - tłumaczyła Adrianna Nowicka.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]

Wiele pretensji dotyczy #dyspozytorów pogotowia. - Osoba, która decyduje gdzie karetka pojedzie, skąd i czy pojedzie jest w Bydgoszczy, w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Ani ja, ani żaden pracownik Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie o tym nie decyduje - podkreślała pani prezes. Szpital świadczy też nocną (od godz. 18 do 8) i świąteczną pomoc medyczną. Punkty są dwa, przy izbach przyjęć w Nakle i Szubinie. Mogą się tu zgłaszać pacjenci w sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy działania podejmowane w do-mu nie skutkują. W 2018 r. udzielono ponad 14,5 tys. takich porad. - Nie prowadzimy w POZ leczenia przewlekłego. Nie od tego on jest - przypominała na sesji Adrianna Nowicka.

Są też pretensje na długie czekanie na lekarza w świątecznym POZ, ale udziela on pomocy nie tylko ambulatoryjnie. - Choć czasem dużo osób czeka w poradni lekarz musi w którymś momencie jechać także na wizyty domowe - wyjaśniano radnym.

Flash Info odcinek 1 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska