MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kadrowe decyzje w powiecie nakielskim. Mamy nowych starostów. Zmiany też w gminach

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Ustępujący starosta nakielski Tadeusz Sobol (z lewej) winszuje nominacji swemu następcy Krzysztofowi Błońskiemu
Ustępujący starosta nakielski Tadeusz Sobol (z lewej) winszuje nominacji swemu następcy Krzysztofowi Błońskiemu Dariusz Wojciechowski
Na pierwszej sesji powiatowi rajcy wybrali w Nakle nowego starostę i jego zastępcę. Znamy już także przewodniczących rad w poszczególnych gminach powiatu. Nie wszędzie są nowe twarze.

Z funkcją pożegnał się starosta Tadeusz Sobol. Zasłużony samorządowiec przeszedł na emeryturę. Jedną z pierwszych decyzji nowej Rady Powiatu Nakielskiego był wybór jego następcy. Kandydatów było dwoje: Krzysztof Błoński z PO i Beata Danielewska-Szymczak z PiS. Wygrał zdecydowanie ten pierwszy stosunkiem głosów 16/4.

- Z wielką radością i zobowiązaniem staję przed państwem jako nowo wybrany starosta. To dla mnie ogromny zaszczyt i przywilej móc służyć naszej społeczności w tak ważnej roli. Mieszkam w Nakle od urodzenia i wiem, że nasz powiat posiada możliwości i ogromny potencjał – mówił starosta chwilę po wyborze. Zapowiedział kontynuację rozpoczętych inwestycji, ale też podejmowanie nowych inicjatyw związanych chociażby z edukacją czy budową i modernizacją dróg.

Krzysztof Błoński przez ostatnie lata pracował w nakielskim ratuszu. Pełnił funkcję zastępcy burmistrza Nakła.

Zarząd skompletowany

Świeżo upieczony starosta na swego zastępcę zaproponował Michała Dubkowskiego, to długoletni dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury debiutujący w roli radnego powiatu. Kandydatura nie wzbudziła kontrowersji. Została zaakceptowana podobnie jak osoby zgłoszone do zarządu powiatu nakielskiego.

Oprócz starosty i wicestarosty gremium to w rozpoczynającej się kadencji rady będą tworzyć: Ignacy Pogodziński (Szubin), Maciej Boinski (Nakło) i Tomasz Miłowski (Paterek). Ten ostatni sprawować będzie swą funkcję jako etatowego członka Zarządu Powiatu.

Powiatowi rajcy wybrali także nowe prezydium rady. Na stanowisku przewodniczącego nie ma zmiany. Funkcję tę powierzono ponownie Zbigniewowi Sabacińskiemu, radnemu z Szubina, który wygrał rywalizacją z Jarosławem Odrobińskim z Mroczy. Na jego zastępców wybrano: Bartosza Łyszczarza (gmina Kcynia) i Artura Michalaka (gmina Szubina).

- Jestem pewny, że wspólnie dołożymy starań, aby sprawy mieszkańców powiatu nakielskiego szły w dobrym kierunku. Wierzę, że wzniesiemy się ponad podziałami, wykażemy zbiorową mądrością i współpracą – podkreślał na sesji Zbigniew Sabaciński.

Nie wszędzie nowe twarze

Wyborów dokonano także w gminach. Niewiele zmieniło się w Nakle. Stanowisko przewodniczącego rady zachował Paweł Wiśniewskim, którego wspierać będą podobnie jak w poprzedniej kadencji Monika Młynarczyk i Jolanta Tadych.
Bez zmian na stanowiskach przewodniczących rad także w Szubinie i Sadkach. W pierwszej funkcję tę piastować będzie nadal Anna Kijowska z Kołaczkowa, w drugiej Andrzej Niedbała z Mrozowa.

To Cię może również zainteresować

W Mroczy po raz pierwszy przewodniczącą Rady Miejskiej wybrana została kobieta, to Magdalena Musiał - Resler, mieszkanka Witosława. Funkcję wiceprzewodniczących rajcy powierzyli: Tomaszowi Tarnolickiemu z Matyldzina i Lidii Skibie z Mroczy.

Nowy rozdział w dziejach samorządu Kcyni rozpoczyna Mateusz Stachowiak, wybrany na burmistrza rolnik z Rzemieniewic.

- Ślubowanie, które dzisiaj złożyłem jest oddaniem całego serca służbie naszej lokalnej wspólnoty. Wasza aktywność i zaangażowanie są dla mnie bardzo cenne. Zawsze będę się wsłuchiwać w wasz głos, by podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje – obiecał nowy włodarz.

W prezydium Rady Miejskiej Kcyni także zmiany. Na przewodniczącego wybrano Zbigniewa Witczaka, działacza PSL z Łankowic. Jego zastępcą został Łukasz Szczepański, sołtys Grocholina. Gratulujemy!

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska