Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych Fundacja Kalwaria Pakoska zorganizowała na cmentarzu w Pakości kwestę, z której dochód przeznaczony jest na utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym kaplic kaplic kalwaryjskich.
Tegoroczną kwestę prowadzili przedstawiciele fundacji, władz samorządowych Pakości, młodzież szkolna i harcerze, a także przyjaciele Kalwarii Pakoskiej.
Właśnie podliczono zebrane pieniądze. W dniach od 29 października do 1 listopada osoby odwiedzające groby bliskich na cmentarzu w Pakości wrzuciły do puszek wolontariuszy 27 282 złote. Zebrane środki przeznaczone zostaną na konserwację obrazów z kaplic kalwaryjskich oraz na prace remontowe w kaplicach.
Przedstawiciele Fundacji Kalwaria Pakoska dziękują wszystkim, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę środków na rzecz Kujawskiej Jerozolimy.
- Oto 20 najmniejszych wsi w Kujawsko-Pomorskiem. Tutaj mieszka najmniej osób!
- TOP 20 największych wsi w Kujawsko-Pomorskiem. Tu mieszka najwięcej osób w regionie
- Kim jest Justyna z Chorzowa, kandydatka na żonę Tomasza R. spod Mogilna
- Tak wyglądały cmentarze w Inowrocławiu w Dniu Zadusznym [zdjęcia z drona]
- Tak było na Halloween Party w "Tam Gdzie Kiedyś" w Inowrocławiu
- Policjanci rozbili grupę przestępczą z okolic Gniewkowa. Zobaczcie zdjęcia!