https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pakość. Rozpoczął się Wielki Post, Franciszkanie zapraszają wiernych na piątkowe Drogi Krzyżowe na terenie Kalwarii Pakoskiej. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Rozpoczął się Wielki Post. W każdy piątek Franciszkanie zapraszają wiernych do udziału w Drogach Krzyżowych organizowanych na terenie Kalwarii Pakoskiej
Rozpoczął się Wielki Post. W każdy piątek Franciszkanie zapraszają wiernych do udziału w Drogach Krzyżowych organizowanych na terenie Kalwarii Pakoskiej Dominik Fijałkowski
W każdy piątek Wielkiego Postu pakoscy Franciszkanie zapraszają wiernych do udziału w Drogach Krzyżowych organizowanych na terenie Kalwarii Pakoskiej.

Zobacz wideo: Spis powszechny w 2021 roku będzie możliwy online

- Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, kiedy w naszej katolickiej pobożności pochylamy się nad Męką Pańską, szczególnie podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Od prawie czterech wieków w wyjątkowym przeżywaniu Męki i Śmierci Pana Jezusa pomaga nam Kalwaria Pakoska zwana też Kujawską Jerozolimą - informują Franciszkanie.

W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9 i 16.30 odbywać się będzie Droga Krzyżowa na ścieżkach Kalwarii Pakoskiej. Początek przy kaplicy Piłat, a zakończenie na Wzgórzu Kalwaryjskim.

W związku z sytuacją epidemiczną każdy z uczestników Drogi Krzyżowej musi mieć na twarzy maseczkę ochronną i zachowywać tak zwany społeczny dystans. Ponieważ w świątyni na Wzgórzu Kalwaryjskim obowiązuje limit osób, Drogi Krzyżowe nie będą kończyć się mszą świętą. Będzie jednak możliwość przyjęcia komunii św.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska