Pałac Bydgoszcz powalczy tylko o brąz. Niespodziewany skład finału

Wczoraj pałacanki przegrały z Orłem Malbork otwierając mu drogę do półfinału. Dziś nie sprostały drugiej drużynie z Pomorza - Energii Gedania Gdańsk. MOSiR Kętrzyn
W mistrzostwach Polski w Kętrzynie rozpoczęła się faza pucharowa. Kibiców w Bydgoszczy najbardziej interesowały dwa ostatnie mecze, które wyłoniły finalistki.

W pierwszym półfinale dobrą dyspozycję z piątku potwierdziły siatkarki z Malborka, które po bardzo zaciętym spotkaniu zwyciężyły KS Impel Gwardia Warszawa 3:2 (25:23, 23:25, 27:25, 25:22, 15:10). Każdy set był bardzo wyrównany, a losy wyniku ważyły się do samego kąta. Orzeł dwukrotnie obejmował prowadzenie, lecz wrocławianki odrabiały straty. Finalistę wyłonił tie-break. W nim malborczanki zdołały zbudować sobie 3-4 "oczka" przewagi (9:5, 12:9). I już nie wypuściły zwycięstwa z rąk wygrywając ostatecznie do 10.

Gedania za silna

Pałac Bydgoszcz - Energa Gedania Gdańsk 1:3 (24:26, 14:25, 25:15, 22:25).
Pałac: Matuszewska, Nowakowska, Jakielaszek, Chmielewska, Nowacka, Fojucik, Kempa (libero) oraz Ratajczak, Muntowska, Różyńska.

Pierwszy set zwiastował, że to także będzie zacięty pojedynek. Trwała wymiana cios za cios, ale ostatecznie minimalne lepsze okazały się gdańszczanki. One też lepiej zaczęły kolejną partię. Prowadziły 11:7, a potem 20:11. Bydgoszczanki nie potrafiły się przeciwstawić. Zdobyły w tym secie tylko 14 punktów. Jednak odsłona nr 3 pokazała, że podopieczne Agaty Kopczyk nie chciały łatwo oddać finału. Tym razem one zdecydowanie dominowały nad rywalkami wygrywając do 15. Kolejny set znów był zacięty, ale podobnie jak w pierwszym górą były siatkarki z Pomorza. MVP została wybrana Magdalena Damaske z Gedanii.

Pałacanki tym samym nie obronią mistrzostwa Polski kadetek dla swojego klubu. W niedzielę z Gwardią zagrają o 3. miejsce. A finał będzie niespodziewanie pomorski. Obecność w nim Gedanii niespodzianką nie jest, ale Orła Malbork już tak.

Zwycięstwa na pocieszenie

Dziś grano także o miejsca 5-8. W tych meczach zwyciężały siatkarki z Jarosławia i Warszawy (z 0:2 wyciągnęły wynik na 3:2). One w niedzielę zmierzą się o 5. miejsce.

Wyniki o miejsca 5-8.: San Pajda I Jarosław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (21, 19, 21), MOS Wola Warszawa - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (-23, -16, 11, 24, 14).