Pałac Bydgoszcz przegrał z Gwardią

(STYK)
Brak Martinez był dziś bardzo widoczny.
Brak Martinez był dziś bardzo widoczny. Jarosław Pruss
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz straciły szansę na awans do europejskich pucharów. Dziś podopieczne Rafała Gąsiora przegrały z Gwardią Wrocław 0:3.

Centrostal - Impel Wrocław

Zespół z Bydgoszczy wystąpił dziś bardzo osłabiony. Trener Gąsior nie mógł tradycyjnie skorzystać z usług Julii Shelukhiny, ale także Natalii Ziemcowej (przebywa w poznańskim szpitalu i czeka na zabieg artroskopii) oraz Mayvelis Martinez. W wyjściowym składzie Pałacu pojawiły się więc Ewelina Krzywicka oraz Emilia Mucha.

Walczące w krajowym składzie bydgoszczanki zagrały słaby mecz i wysoko przegrały wszystkie sety. Trochę emocji było tylko w pierwszej partii, gdy nasze siatkarki przegrywały 9:11, ale zdołały wyjść na prowadzenie 12:11. Później znów ulegały rywalkom12:17, ale szybko zmniejszyły straty do "oczka" i kibice zgromadzeni w "Łuczniczce" znów wierzyli, że losy tego seta da się jeszcze odwrócić. Pałacanki miały jednak ogromne problemy z przyjęciem zagrywki Marty Haładyn, traciły punkty seryjnie i przegrały do 18.

Był to ostatni mecz pałacanek, które sezon zakończyły ostatecznie na siódmym miejscu. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrej atmosfery w zespole. Miło było słyszeć pozytywne opinie na nasz temat - mówił Rafał Gąsior, trener bydgoskiego zespołu.

- Przed nami kolejne zadania. W poniedziałek zaplanujemy kolejne dni. Tak młody zespół musi się nadal doskonalić - skomentował Waldemar Sagan, prezes klubu. - Dziś dziewczynom nie można niczego zarzucić. Po prostu nasz zespół był osłabiony, a w drużynie gości grały lepsze zawodniczki - dodał.