Jak informuje gmina, w projekcie będzie mógł wziąć udział każdy właściciel budynku mieszkalnego. Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 50 proc. (kosztów netto przedsięwzięcia). Dofinansowaniem będzie można objąć instalacje o mocy do 10 kWp. Spotkanie na ten temat odbędzie się we wtorek 3 marca o godz 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaniu. Mają się na nim pojawić eksperci w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.
Przypomnijmy, że panele fotowaltaiczne znajdują się m.in. na budynkach: SP w Lubaniu, kuchni szkoły podstawowej, budynku dawnego gimnazjum, Gminnym Ośrodku Kultury i Urzędzie Gminy. Mają moc 56 kW i produkują energię za około 48 tysięcy złotych rocznie.
Gmina w zeszłym roku otrzymała dofinansowanie na montaż instalacji na Przedszkolu Samorządowym, Stacji Uzdatniania Wody w Lubaniu, oczyszczalni ścieków w Kucerzu i na obiekcie, w którym znajdują się Zakład Usług Komunalnych i Centrum Usług Wspólnych. Wartość całości to 662 tys. zł, z czego połowa to dofinansowanie z Unii. W gminie są jeszcze fotowoltaiczne lampy uliczne. W sumie pięćdziesiąt dwie sztuki. Zamontowano je w latach 2016-2017.
