By znaleźć się w ty wąskim gronie (w naszym województwie jest 12), trzeba było spełnić szereg kryteriów: otrzymać licencję klubową, być zrzeszonym w Wojewódzkim Związku Strzelectwa Sportowego, posiadać bezpieczny i pełnowymiarowy obiekt, wykupić polisę ubezpieczeniową dla sportowców. Kadra szkoleniowa musi posiadać licencję trenera z uprawnieniami PZSS oraz przeszkolenie w zakresie „prowadzący strzelanie”.
- Będziemy mogli organizować kursy przygotowujące do egzaminów oraz egzaminy na patent strzelecki z egzaminatorami z Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego. Nasza licencja uprawnia również do organizacji zawodów w randze ogólnopolskiej. Naszym priorytetem jest szkolenie młodzieży, już dziś regularnie trenują uczniowie Koła Strzeleckiego z lipnowskiego liceum oraz klasy o profilu sportowo - militarnym ze Skępego - tłumaczy Edward Krzemieniecki.
Dzięki przynależności klubu do PZSS klubowicze będą mogli zdobyć uprawnienia licencjonowanych zawodników strzelectwa sportowego. Najbliższy egzamin już w kwietniu. Zdając egzamin na patent strzelecki, zdrowi, niekarani i z nieskazitelną opinią zawodnicy będą mogli ubiegać się o pozwolenie na broń. W tej chwili trwają szkolenia teoretyczne i praktyczne przygotowujące do egzaminu.
Na strzelnicy w Złotopolu, można spróbować swoich możliwości, poznać budowę broni i zasady strzelania z pistoletów, karabinów oraz strzelb. - Klub cały czas kupuje nową broń śrutową, kulową krótką i długą, w najbliższym czasie w planach jest zakup pistoletu pneumatycznego. Zainteresowanie strzelaniem jest bardzo duże - dodaje Edward Krzemieniecki. - Zapraszamy na nasz fanpage.
Zobacz koniecznie: Ceny mandatów i punkty karne za wykroczenia [MANDATOWNIK 2017]
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.