Patrycja Flakus zadebiutowała w reprezentacji Polski

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Polskie siatkarki rozegrały dwa sparingi z Czeszkami. Oba wygrały. Do zwycięstwa w rewanżu cegiełkę dołożyła była atakująca Jokera Świecie.
    Patrycja Flakus przepustkę do kady wywalczyła w Jokerze Świecie.

Patrycja Flakus przepustkę do kady wywalczyła w Jokerze Świecie. ©Sławomir Wojciechowski

Patrycja Flakus dobrymi występami w Jokerze Mekro Energoremont Świecie zwróciła na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Jacka Nawrockiego. Powołanie dla niej dotarło w kwietniu, przed ostatnim meczem półfinałowym Jokera z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Od dwóch tygodni „Flaki” bierze udział w zgrupowaniu kadry w Szczyrku. Jest przypisana jest do reprezentacji „B”, która w czerwcu ma grać w Lidze Europejskiej. W ramach przygotowań biało-czerwone rozegrały dwa wewnętrzne sparingi. Z kolei w miniony weekend towarzysko zmierzyły się z Czeszkami. W sobotę Polska pokonała Czechy 3:1 (23:25, 25:16, 25:18, 25:18). W dodatkowym secie lepsze były siatkarki zza południowej granicy 25:20.
    Patrycja Flakus nie znalazła się w składzie na to spotkanie. W reprezentacji Polski zadebiutowała za to rozgrywająca Pałacu Bydgoszcz Marlena Pleśnierowicz, którą kibice Jokera pamiętają z gry w Budowlanych Toruń.

W niedzielę odbył się rewanż. Polska wygrała z Czechami 3:0 (26:24, 25:22, 25:23). Rozegrano także dodatkowy set, w którym biało-czerwone też były górą (29:27). „Flaki” dała krótką zmianę na ataku w 2. secie. Z kolei w dodatkowej odsłonie wyszła w podstawowej „szóstce”. Zdobyła cztery punkty. Na siedem ataków skończyła trzy, co dało jej 41% skuteczność. Jedno „oczko” na jej konto przyniósł skuteczny blok.

W kolejny weekend Polki mają zaplanowane dwa sparingi z Niemkami. Będą one ostatnią próbą przed turniejami World Grand Prix (3-5 czerwca w Zielonej Górze, 10-12 czerwca we Włocławku) i Ligą Europejską (3-5 czerwca w Twardo-górze, 17-19 czerwca w Albanii).

W nowym sezonie Patrycja Flakus nie będzie reprezentować już barw Jokera Mekro Energoremont Świecie. Atakująca chce spróbować sił w Orlen Lidze. Na razie żaden klub nie potwierdził jej transferu, ale nieoficjalnie mówi się o KS Developres Rzeszów.