Patryk Zatówka, junior Olimpii/Unii wygrał turniej w Grudziądzu i awansował do Grand Prix seniorów

(marz)
Patryk Zatówka Olimpia/Unia)wygrywając III WTK w Grudziądzu zagwarantował sobie udział w najbliższym III Grand Prix Polski seniorów. Maryla Rzeszut
Najlepszy w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Grudziądzu był reprezentant gospodarzy, Patryk Zatówka. Junior Olimpii/Unii pokonał w finale Konrada Kulpę (Energa/Manekin Toruń) 3:0 (7,8,8). Ma pewne miejsce w III Grand Prix seniorów, w którym jednak nie wystąpi, gdyż 25 stycznia gra w meczu Pucharu Europy.

Do III Grand Prix Polski seniorów awansowali dwaj finaliści III WTK w Grudziądzu: zwycięzca Patryk Zatówka i zdobywca 2. miejsca Konrad Kulpa.

Na miejscach 3-4 w III WTK uplasowali się Piotr Maruszak i Tomasz Kotowski (Energa/Manekin Toruń).
Grand Prix Polski seniorów w Jarosławiu rozegrane zostanie 23-25 stycznia. Tam, niestety, Patryk Zatówka jednak nie wystąpi. W Grudziądzu, 25 stycznia Olimpia/Unia ma rewanżowy mecz Pucharu Europy ETTU Cup z holenderską drużyną Enjoy & Deploy Taverzo (pierwszy, na wyjeździe - 18 stycznia).

Po co więc walczył o awans do III Grand Prix seniorów? Otóż naliczana jest średnia punktowa dla tych zawodników, którzy z powodu innych, ważnych startów nie mogą wystąpić w GP.

Patryk Zatówka to tenisista stołowy, który w 2014 r wywalczył 5. miejsce w TOP 10 Europy juniorów i znalazł się w czołowej "16" mistrzostw świata juniorów w Chinach.