Patryk Zatówka (Olimpia/Unia Grudziądz) wygrywa w mistrzostwach świata juniorów

(marz)
Patryk Zatówka (Olimpia/Unia) udanie rozpoczął występy w mistrzostwach świata juniorów. Maryla Rzeszut
Trwa turniej drużynowy mistrzostw świata juniorów w Maroku. W reprezentacji Polski startuje zawodnik Olimpii/Unii Grudziądz Patryk Zatówka. Już wygrał pierwsze swoje partie, w meczu z Tunezją i Nigerią. Polska oba spotkania wygrała 3:0 i wyszła z grupy.

Zatówka i Dyjas wygrywają w drużynówce

Zatówka to niedawny zwycięzca Grand Prix Polski juniorów. W polskiej ekipie walczą, oprócz niego, Jakub Dyjas (Energa Manekin Toruń, obecnie gra w II Bundeslidze niemieckiej) oraz Adrian Więcek. Polską reprezentację juniorów prowadzi trener kadry Piotr Szafranek, szkoleniowiec Olimpii/Unii.

Cała trójka 1 grudnia wygrała swoje partie w meczu z Tunezją.
Polska jest w grupie A, z Tunezją i Nigerią. Na razie prowadzi w swojej grupie z bilansem 3:0. Tunezja przegrała też z Nigerią 2:3. Nasi juniorzy walczyć będą jeszcze z Nigerią.

Polska pokonała Tunezję i Nigerię

POLSKA TUNEZJA 3:0
Jakub Dyjas - Nadim Ben Mekki 3:1 (5,-9,6,6)
Patryk Zatówka - Thameur Mamia 3:2 (9,-7,7,-7,5)
Adrian Więcek - Kerem Ben Yahia 3:1 (12,6,-9,10)

POLSKA - NIGERIA 3:0
Dyjas - Azeez Ogunlade 3:1 (8,-13,4,2)
Zatówka - Olajide Omotayo 3:1 (-10,10,8,7)
Wiecek - Olasunkanmi Ogini 3:0 (6,6,6)

Na zwycięzców fazy grupowej czekają drużyny rozstawione: Chiny, Niemcy, Japonia, Hong Kong, Francja, Brazylia, Tajwan, Korea.

Zatówka wystartuje też w turnieju indywidualnym (jest klasyfikowany na miejscach 37-40, na 96 zawodników), w deblu z Dyjasem oraz w mikście z Sandrą Wabik.

Mistrzostwa świata juniorów w Maroku potrwają do 8 grudnia.