Patryk Zatówka (Olimpia-Unia Grudziądz) pojedzie na IO do Rio de Janeiro

Maryla Rzeszut
Patryk Zatówka, zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz (mistrza Polski) został zakwalifikowany na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro Maryla Rzeszut
Patryk Zatówka, zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz, pojedzie na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro, jako rezerwowy polskiej drużyny tenisistów stołowych. W Rio wystąpi też jeden z liderów Olimpii-Unii Grudziądz, Wang Yang (w barwach Słowacji).

Decyzję, czy Patryk Zatówka weźmie udział w IO, władze PZTS i PKOl długo ważyły, ze względów finansowych.
Ostatecznie zapadła decyzja, że rezerwowy dla polskiej drużyny jest niezbędny.

Polscy tenisiści stołowi wystąpią w turnieju drużynowym w składzie: Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas (KST Energa-Manekin Toruń) i Daniel Górak (Dartom Bogoria Godzisk Mazowiecki).
W turnieju indywidualnym zagrają "Wandżi" i Dyjas.

Akcje Patryka Zatówki z Olimpii Unii Grudziądz uczestnika mistrzostw świata w Malezji

Patryk Zatówka w mistrzostwach świata juniorów pod koniec 2015 r dotarł do 1/8 finału gry pojedynczej, gdzie uległ Chińczykowi Xue Fei 2:4. Takze w grudniu 2015 r wygrał wygrał 2. Grand Prix Polski seniorów w Zawierciu. W finale pokonał rutynowanego Bartosza Sucha (Kolping Frac Jarosław) 4:1.

Za sezon 2015 utalentowany Patryk Zatówka otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Związku Tenisa Stołowego dla wielkiej nadziei polskiego pingponga.