Polska rozstawiona jest z nr 12. Zagra w grupie C. Jakich Polska ma przeciwników? Pięć ekip, w tym trzy bardzo mocne: Japonia, Singapur i Białoruś. Polacy zmierzą się też z Portugalią i Ukrainą. Prym w mistrzostwach świata wieść będą teamy azjatyckie.
Możliwe, że Patryk Zatówka (Olimpia-Unia Grudziądz), który jest w kadrze Polski, spotka się w mistrzostwach świata z kolegą klubowym, Jarosławem Żmudenko, tylko staną po przeciwnych stronach stołu.
Kujawsko-pomorskie filarem reprezentacji Polski
Wcześniej, na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Hongkongu (oprócz Zatówki) przebywali do 26 lutego: Jakub Dyjas i Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń), Daniel Górak (67. w światowym rankingu, Dartom Bogoria Grodzisk Maz.), Wang Zeng Yi (40. rakieta świata, PKS Kolping Frac Jarosław).
- Dyjas, 84. tenisista na świecie, aktualnie jest zawodnikiem niemieckiego TTF Liebherr Ochsenhausen - wyjaśnia Krzysztof Piotrowski, szef Energi-Manekina Toruń. - Jednak to wciąż nasz tenisista.
Tak więc trzy rakiety z kujawsko-pomorskiego: Zatówka, Dyjas i Kulpa stanowią trzon reprezentacji Polski seniorów. Z Polaków najniżej w światowym rankingu jest Zatówka (247. miejsce), a Kulpa zajmuje 220. lokatę.
Nie zawsze miejsce w rankingu ITTF odzwierciedla rzeczywiste możliwości tenisisty. Duży dorobek punktowy a więc i wyższą pozycję na światowej liście mają zawodnicy regularnie startujący w międzynarodowych World Tou-rach. Gdyby Zatówka częściej na nich bywał, awansowałby w rankingu.
Teraz najważniejsze jest, aby w Kuala Lumpur pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności. Podobnie Dyjas i Kulpa - ta trójka to tenisowa chluba naszego regionu.
Czy po antybiotykach Zatówka wrócił do formy? - Trudno powiedzieć, w jakiej będzie dyspozycji - mówi jego trener klubowy, Piotr Szafranek. - W ostatnich meczach Superligi nie mógł grać, gdyż miał zapalenie krtani i leczył się antybiotykami. Czy to nie odbiło się na formie? Miejmy nadzieję, że nie. Jego występ w DMŚ seniorów w Malezji jest bardzo ważny w jego karierze sportowej i oby udało mu się tam zabłysnąć.