Patryk Zatówka pojedzie do Chin na Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży

(marz)
Patryk Zatówka niedawno wywalczył z reprezentacją Polski brąz mistrzostw świata juniorów. Przed nim kolejna szansa. Maryla Rzeszut
Zawodnik Olimpii/Unii zakwalifikował się do II Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Wygrał eliminacje w Hodoninie w Czechach. Jako jedyny tenisista stołowy będzie reprezentować Polskę. W kategorii pań - Natalia Bajor z Wrocławia.

Był rozstawiony z numerem "5".

Najpierw pokonał Mołdawianina.
Patryk Zatówka - Denis Terna 4:0 (7,7, 7,8).

Kolejny rywal - Szwed, rozstawiony z numerem "4" też nie dał rady Zatówce.
Patryk Zatówka - Carl Ahlander-J 4:0 (6, 6, 5,11)

W decydującym o awansie, ostatnim pojedynku pokonał tenisistę chorwackiego Tomislava Pucara, srebrnego medalistę mistrzostw Europy juniorów z ubiegłego roku. Rozstawionego z numerem "2".
Od początku Zatówce szło świetnie, wygrał trzy sety z rzędu. Jednak w czwartym przegrywał z Pucarem już 6 "oczkami" ... Jednak zdołał doprowadzić do remisu 10:10. Wkrótce miał piłkę meczową, ale ją stracił i ostatecznie przegrał 4. seta.

W piątym już grał swój tenis i utrzymał przewagę już do końca. Patryk Zatówka - Tomislav Pucar 4:1 (8,9,7,-13,4)

II Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży rozegrane zostaną od 16 do 28 sierpnia. Gospodarzem będzie chińskie miasto Nankin.

W turnieju tenisa stołowego Polskę reprezentować może tylko jeden zawodnik i jest nim Patryk Zatówka.
Jedyną tenisistką, która wystąpi w barwach biało-czerwonych jest Natalia Bajor, zawodniczka KU AZS/UE Wrocław.