Pełnia Księżyca 10.01.2020
W piątek, 10 stycznia wypada pełnia Księżyca. Będzie to pierwsza z trzynastu pełni Księżyca w 2020 roku. Niezwykły Księżyc w pełni będziemy mogli oglądać już po zapadnięciu zmroku. Srebrny Glob wyglądać będzie wyglądać spektakularnie. Tym bardziej, ze towarzyszyć mu będzie drugie wyjątkowe zjawisko - półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca.
Pełnia Wilczego Księżyca to wyjątkowe zjawisko. W styczniu 2020 roku towarzyszyć mu będzie półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca. Czy zaćmienie Księżyca w pełni będzie widoczne w Polsce?
Gdzie oglądać pełnię Księżyca 10.01.2020? Jak i o której godzinie oglądać pierwszą pełnię księżyca w roku 2020?
Naukowcy są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Czeka nas kon...
To, co zobaczą obserwatorzy nieba w Azji, Australii, Europie i Afryce, to rzadkie zaćmienie Księżyca.
Pełnia Księżyca 2020
Pierwsza pełnia Księżyca w 2020 roku, czyli styczniowa pełnia Księżyca nazywana jest Pełnią Wilczego Księżyca. Inne nazwy tej pełni to Stary i Lodowy Księżyc. W tym roku pełnia Księżyca wypada 10 stycznia 2020 roku.
10 stycznia - pierwsza pełnia Księżyca w 2020 roku!
Księżyc w pełni będzie widoczny 10 stycznia gdy tylko zapadnie zmrok. Swoje apogeum Księżyc w pełni osiągnie 10.01.2020 o godz. 19:21.
Sprawdź koniecznie
Obserwatorzy będą świadkami dość dziwnie wyglądającego Księżyca w piątek, 10 stycznia 2020 r.
Pełnia Księżyca styczeń 2020
Pełnia Księżyca w styczniu jest szczególna. Tego samego dnia widoczne będzie półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca.
Półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca będzie widoczne z Europy, Afryki, Azji i części Australii. Pierwszy Księżyc w pełni w 2020 roku i najgłębsze zaćmienie Księżyca w 2020 roku - tego nie można przegapić!
Pierwszy Księżyc w pełni w 2020 roku i najgłębsze zaćmienie Księżyca w 2020 roku - tego nie można przegapić!
Zaćmienie Księżyca to sytuacja, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc "wejdzie" w stożek cienia Ziemi. Jeżeli Księżyc przesuwa się przez stożek półcienia Ziemi, znajdując się w całości poza stożkiem cienia całkowitego, nazywamy to zaćmieniem półcieniowym.
Styczniowa pełnia Księżyca nazywana jest Pełnią Wilczego Księżyca, Pełnią Starego Księżyca lub Pełnią Lodowego Księżyca.
Pełnia i zaćmienie Księżyca styczeń 2020. Osoby spod tych zn...
Pełnia Księżyca 2020 - gdzie oglądać
Gdzie najlepiej oglądać pełnię Księżyca 10.01.2020?
Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów astronomicznych zjawisk. Styczniowa pełnia Księżyca będzie idealnie widoczna we wszystkich zakątkach kraju. Warunki atmosferyczne będą korzystne dla wielbicieli obserwacji nocnego nieba. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, powinieneś zobaczyć niezwykłą pełnię styczniowego Księżyca, który rozświetli niebo od zmierzchu do świtu.
Księżyc w pełni 10 stycznia podczas półcieniowego-częściowego zaćmienia straci dużo jasności. Jak, kiedy i gdzie zobaczyć "Zaćmienie Księżyca Wilka"? W Azji, Australii, Europie lub Afryce częściowe zaćmienie Księżyca zaczyna się o 17:07 i osiągnie swoje maksimum o godz. 19:10.
Dwie godziny księżycowego spektaklu. Polacy mieli tej nocy dużo szczęścia
Źródło:
TVN 24
Do obserwacji pełni Księżyca 10 stycznia nie będzie potrzebny żaden profesjonalny sprzęt, jednak dla lepszych efektów wizualnych dobrze zaopatrzyć się w teleskop lub nawet zwykłą lornetkę. Warto wybrać za miasto, gdzie będziemy mogli podziwiać to wyjątkowe zjawisko.
Pełnia Wilczego Księżyca - co to znaczy?
Styczniowa pełnia Księżyca, która przypada 10.01.2020, nazywana jest Pełnią Wilczego Księżyca, Pełnią Starego Księżyca lub Pełnią Lodowego Księżyca. Czym jest Wilczy Księżyc i kiedy będziemy mogli go obserwować?
Czym jest Wilczy Księżyc? Tak określamy styczniową pełnię Księżyca. Skąd nazwa Wilczy Księżyc? Styczniowy Księżyc w pełni miał mieć w sobie magiczną moc i wpływać na samopoczucie, nastrój i zachowanie. Tak naprawdę każda faza księżyca oddziałuje na nas w mniejszym lub większym stopniu. Podczas pełni Wilczego Księżyca możemy czuć się zmęczeni lub zdenerwowani, mogą występować również problemy ze snem.
Nazwa - Wilczy Księżyc - pochodzi od rdzennych Amerykanów i Europejczyków, którzy w średniowieczu nazwali styczniową pełnię w odniesieniu do wycia głodnych wilków, które narzekały na niedostatek pożywienia w środku zimy. Inne nazwy tej pełni to Stary i Lodowy Księżyc.
