Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Petycja w sprawie pozostawienia pomnika Obrońców Inowrocławia na dotychczasowym miejscu

(dan)
Pomnik Obrońców Inowrocławia
Pomnik Obrońców Inowrocławia Dominik Fijałkowski
23 osoby podpisały się pod petycją Przemysława Jessa, który domaga się pozostawienia pomnika Obrońców Inowrocławia na dotychczasowym miejscu.

Przypomnijmy, że Rada Miejska na wniosek prezydenta Ryszarda Brejzy podjęła decyzję o przeniesieniu Pomnika Obrońców Inowrocławia w miejsce zlikwidowanego Pomnika Wdzięczności. Decyzja spotkała się z negatywnym odbiorem wielu mieszkańców.

Przemysław Jessa z Inowrocławia napisał petycję do samorządowców.

Pisaliśmy o tym w artykule:Petycja do samorządowców w sprawie Pomnika Obrońców Inowrocławia

"Pomnik Obrońców Inowrocławia jest wyeksponowany w doskonałym miejscu i decyzja o zmianie jego lokalizacji jest niezrozumiała i trudna do zaakceptowania. Zwłaszcza, że miałby zostać przesunięty zaledwie o kilkadziesiąt metrów. Operacja ta pochłonie znaczne koszty finansowe, co przy ograniczonych środkach budżetu miasta jest wydatkiem nieuzasadnionym" - czytamy w petycji.

"Wskazana przez większość radnych nowa lokalizacja jest zupełnie nietrafiona, gdyż w nowym miejscu ten niski obelisk nie będzie w należny sposób wyeksponowany, a Obrońcy Inowrocławia na to zwyczajnie zasługują. Ktoś kiedyś powiedział, że głównie dzięki po­myłkom podejmujemy właściwe decyzje. Niech ta pomyłka z planami przeniesienia pomnika posłuży podjęciu właściwej decyzji o pozostawieniu pomnika Obrońców Inowrocławia na dotychczasowym miejscu" - napisał Przemysław Jessa.

Jego petycję zamieszczoną na stronie petycje.pl podpisały 23 osoby. Podobnie jak autor w swoich komentarzach podkreślali głównie niepotrzebne koszty związane z przeniesieniem pomnika.

Co na to ratusz? Odpowiedź na petycję zostanie udzielona 27 sierpnia.

Rozpoczął się demontaż Pomnika Wdzięczności w Inowrocławiu. Z cokołu pomiędzy al. Sienkiewicza a ul. Narutowicza za pomocą specjalistycznego dźwigu "zdjęto" trzy postaci żołnierzy polskich i radzieckiego. Ważyły 28 ton. Zostaną zdeponowane na terenie jednej z inowrocławskich spółek miejskich. Do czwartku, 15 marca, ekipy mają czas na rozbiórkę cokołu. Pomnik Wdzięczności w Inowrocławiu musi być rozebranyPrzypomnijmy, że pomnik musi być rozebrany, gdyż według opinii Instytutu Pamięci Narodowej pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni w Inowrocławiu spełnia kryteria pomnika propagującego komunizm i powinien zostać usunięty z przestrzeni publicznej. Co o rozbiórce pomnika mówią mieszkańcy Inowrocławia? O tym w materiale wideo:<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/1a4084c1-28e2-45b2-f3ca-1ae6f208949b,50ce58fa-b246-3bd2-5691-540b84caa3c8,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Demontaż Pomnika Wdzięczności w Inowrocławiu [nowe zdjęcia, wideo]

Co o rozbiórce pomnika Wdzięczności mówią mieszkańcy Inowrocławia? O tym w materiale wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska