PGNiG Nafta Piła zostaje w Orlen Lidze

Migawka z wczorajszego emocjonującego spotkania w Krośnie.
We wtorek odbył się trzeci mecz barażowy o prawo gry w Orlen Lidze. Jak się okazało ostatni, bo ponownie górą były siatkarki z Piły.

Pilanki do Krosna jechały po trzecie zwycięstwo, które gwarantowało im pozostanie w ekstraklasie. Tymczasem wicemistrz I ligi musiał wygrać, by przedłużyć swoje szanse. Po dwóch setach zanosiło się na to, że barażowa rywalizacja się nie zakończy we wtorek. Karpaty wygrały pierwsze dwa sety na przewagi 26:24 i 27:25. Co ciekawe, w inauguracyjnej partii krośnianki przegrywały już 22:24, ale zdołały doprowadzić do równowagi, a potem zdobyć kolejne dwa "oczka". W secie nr 2 Nafta także miała setbola (24:23), ale nie postawiła kropki nad "i". Podrażnione pilanki dopiero w kolejnej odsłonie pokazały klasę demolując pierwszoligowca do 9. Także 4. seta wygrały dosyć spokojnie do 22. Tie-break to już huśtawka emocji i nerwów z obu stron. Siatkarki z Krosna potrafiły wyprowadzić wynik z 1:5 na 8:5, by potem przy prowadzeniu 10:7 stracić 8 "oczek" pod rząd i przegrać 5. seta i całe spotkanie. Ostatecznie Karpaty Krosno uległy PGNiG Nafta Piła 2:3 (26:24, 27:25, 9:25, 22:25, 10:15). Rywalizację barażową do trzech zwycięstw Nafta wygrała 3:0. I ona kolejny sezon spędzi w Orlen Lidze.

Karpatki przyjadą do Bydgoszczy

Tymczasem ambitne zawodniczki z Krosna nie straciły szans na awans do ekstraklasy. Wszystko przez reformę rozgrywek, którą w marcu zafundował PZPS. A polega ona na rozszerzeniu do 12 zespołów Orlen Ligi. Otóż krośnianki wezmą udział w turnieju barażowym o Orlen Ligę, który odbędzie się w dniach 13-15 maja w Bydgoszczy. O dwa miejsca premiowane awansem rywalizować będą z bydgoskim Pałacem oraz dobrze sobie znanym KS Developres Rzeszów. Przypomnijmy, że z udziału w tych zawodach 2 kwietnia zrezygnowali Budowlani Budlex Toruń.

Na dziś w Orlen Lidze zagrają: KPS Chemik Police, Impel Wrocław, Atom Trefl Sopot, Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna, Beef Master Budowlani Łódź , Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo, PGNiG Nafta Piła, AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (beniaminek).