Pięć setów twardej walki i Joker Świecie wygrywa z MKS Kalisz

m
Jakub Keller
Było sporo walki, nerwy i emocje, ale jest zwycięstwo. Drużyna ze Świecia zrobiła krok w stronę utrzymania się w lidze.

Pierwszy mecz, w Świeciu, wygrał MKS 3:1. W niedzielę kaliszanki też były faworytkami. Wygranej i punktów potrzebowały w walce o awans do play off. Dla Jokera z kolei było to pierwsze ze spotkań ważnych w kontekście utrzymania. Wyjazd do Kalisza, potem mecze z Legionovią w Świeciu i z Pałacem w Bydgoszczy miały być szansą na powiększenie przewagi nad ostatnimi w tabeli pilankami.

Pierwszy set pokazał, że zawodniczki ze Świecia są bardzo zmotywowane. Skuteczna i rozważna gra dała im względy komfort w końcówce i objęły prowadzenie w meczu. Druga partia zmieniła nieco obraz, bo to gospodynie nadawały ton. Kolejnego seta lepiej znów zaczęły świecianki, ale rywalki szybko wyrównały, a potem zbudowały przewagę (14:8). Pod koniec partii siatkarki Jokera zminimalizowały straty do jednego punktu (19:20), ale ostatecznie nie udało się dogonić rywalek. Gospodynie wykorzystały pierwszą piłkę setową i mocno zbliżyły się do meczowego zwycięstwa.

Tyle że świecianki nie zamierzały rezygnować z wygranej. Czwartego seta rozpoczęły od udanej serii (4:0). Rywalki błyskawicznie doprowadziły do remisu (5:5,6:6), walka znów się wyrównała, ale kilka udanych akcji Jokera pozwoliło odskoczyć na kilka punktów (16:10). Tej przewagi nie oddały już do końca.

Tie-break to walka punkt za punkt. Siatkarki Jokera w połowie wyszły na prowadzenie 11:8, ale zepsuły kilka kolejnych akcji. Końcówka była nerwowa, ale grę na przewagi wygrały siatkarki ze Świecia.

ENERGA MKS KALISZ - JOKER ŚWIECIE 2:3
Sety: 21:25, 25:17, 25:22, 18:25, 16:18
MKS: Szperlak 16, Bednarek 10, Szczurowska 24, Gałkowska 4, Ptak 15, Polak 1, Łysiak (libero) oraz Papszun, Centka 3 Gromadowska 13, Kucharska.
JOKER: Skrzypkowska 13, Jurczyk 5, Sikorska 19, Kukulska 12, Brzoska 13, Wenerska 2, Nowak (libero) oraz Marcyniak 4, Kowalska, Urban 1, Gorzkiewicz, Urbanowicz 3.

Kolejny mecz Joker rozegra 18 stycznia z Legionovią. A już w poniedziałek (początek o godz. 17.30) Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zmierzą się z ŁKS Łódź. Transmisję z w Polsacie Sport. Pierwszy mecz bydgoszczanki przegrały na 1:3.

15. kolejka Tauron Ligi: BKS Bielsko-Biała - Chemik Police 2:3 (28:26, 25:20, 18:25, 16:25, 14:16), Radomka Radom -Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25:21, 27:25, 26:24), Legionovia Legionowo - Developres Rzeszów 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25); 11.01: PP Pałac Bydgoszcz - ŁKS Łódź (17.30), PTPS Piła - #VolleyWrocław (20.30).