Wszyscy, oprócz kandydata z "Elektryka", zastąpili swoich kolegów reprezentujących szkoły, którzy dotychczas nie popisali się w działaniach młodzieżowego samorządu i decyzją prezydium zostali wykluczeni z jego składu. - Te osoby nie pojawiały się na zebraniach roboczych, ani sesjach - motywował Tomasz Starczewski z II LO, przewodniczący rady.
Do wniosku, który był poddany głosowaniu na ostatniej sesji, przychylili się też radni.
Wysokie frekwencje w szkołach
By uzupełnić skład, wczoraj odbyły się wybory uzupełniające do MRM. - Ponieważ podczas ostatnich wyborów, nie wyłoniono kandydata z Zespołu Szkół Technicznych, również tę placówkę zachęciliśmy do wzięcia udziału w środowym głosowaniu - wyjaśnia Tomasz Starczewski.
Wczoraj w tej szkole aż czworo uczniów walczyło o jeden "mandat". I z 413 głosujących, 169 poparło Marcina Kołeckiego.
W "Budowlance" nikt nie sięgnął po mandat
Jedyną szkołą, która nie uzupełniła mandatu po swoim poprzedniku okazała się "Budowlanka". - Niestety, nie mieliśmy żadnego kandydata - ubolewa Krzysztof Maliszewski, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych. - Szkoda, że nikt z naszych uczniów nie będzie reprezentował naszej szkoły na zewnątrz. Musimy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji.
Złożą ślubowanie pod koniec października
Podczas wyborów uzupełniających do Młodzieżowej Rady Miejskiej Grudziądza najwyższe frekwencje zanotowano w gimnazjach.
- Wszystko przebiegło bardzo sprawnie - ocenia Grzegorz Łysakowski, uczeń V LO, radny i członek komisji wyborczej. - Liczymy, że osoby które dołączyły będą chętne do współpracy i wniosą sporo nowych pomysłów do naszej działalności.
Ślubowanie nowych rajców zaplanowano na kolejnej sesji, 22 października.
Czytaj e-wydanie »