Piękne zwycięstwo. Budowlani Budlex Toruń zagrają w play off! [zobacz zdjęcia]

Redakcja
Beniaminek I ligi zagra teraz o czołowe miejsca w tym sezonie.
Beniaminek I ligi zagra teraz o czołowe miejsca w tym sezonie. Sławomir Wojciechowski
Torunianki potrzebowąły dwóch setów w ostatniej kolejce, aby awansować do play off, ale nie bawiły się w matematykę i pobiły Murowaną Goślinę 3:0.

Budowlani Budlex Toruń - Murowana Goślina

Budowlani Budlex Toruń - KS Murowana Goślina 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)
Budowlani Budlex: Sobczak, Pleśnierowicz, Tobore, Drzewiczuk, Słonecka, Brzóska, Kolanowska (l) oraz Ostrowska, Łunkiewicz

Budowlani Budlex potrzebowali dużego punktu, aby wyprzedzić w tabeli Wieżycę Stężycę. Sięgnęły po niego w imponującym stylu. Murowana Goślina wygrała ostatnio cztery z pięciu spotkań, ale w Toruniu nie ugrała nawet seta. Dla Budowlanych Budlex było to piąte z rzędu zwycięstwo.

Dodajmy, że zwycięstwo praktycznie ani przez chwilę nie było zagrożone. Jedyne chwile zwątpienia wkradły się w ekipie gospodyń pod koniec pierwszego seta. Było 17:10, ale przyjezdne odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzenie 20:19. - Bałem się, że drużyna zostanie złamana, ale nie, dziewczyny dały sobie z tym radę - mówił potem trener Mariusz Soja.
W dwóch kolejnych setach przewaga Budowlanych Budlex była jeszcze wyraźniejsza.W trzecim Murowana Goślina trzymała się w końcówce na dystansie 1-2 punktów, ale kluczowe akcje należały do torunianek. - W sumie mecz może nie był najtrudniejszy, ale to bardzo trudny cały tydzień. Musieliśmy wytrzymać presję wyniku i ciężar stawki tego starcia - dodał Soja.

Bohaterką meczu, już nie po raz pierwszy w ostatnim czasie, została Roksana Brzóska. Trener Mariusz Soja przed rokiem wypatrzył ją w zespole spadkowicza z II ligi Sokole Mogilno. Po kilku miesiącach 19latka stała się jedną z najbardziej perspektywicznych przyjmujących w I lidze.

Teraz torunianki w ćwierćfinale I ligi zagrają z wiceliderem po rundzie zasadniczej, Chemikiem Police. Pierwsze dwa mecze na wyjeździe 9 i 10 marca.

W innych meczach: Jedynka Aleksandrów - Silesia Volley 3:0, Wieżyca Stężyca - SMS Sosnowiec 3:1, KSZO Ostrowiec - AZS UEK Kraków 3:1, Sparta Warszawa - Chemik Police 0:3, Wisła Kraków - Stal Mielec 3:1

1. Jedynka Aleksandrów 22 56 59:18
2. Chemik Police 22 54 59:18
3. AZS UEK Kraków 22 45 51:28
4. KSZO Ostrowiec 22 42 46:30
5. Silesia Volley Mysłowice 22 39 48:38
6. AGH Galeco Wisła Kraków 22 36 43:41
7. Budowlani Budlex Toruń 22 33 37:38
8. KS Piecobiogaz Murowana Goślina 22 32 41:42