Całość przedsięwzięcia kosztowała gminę, wspartą przez dotację z Unii Europejskiej, sporo ponad milion złotych. Sama przebudowa urzędu kosztowała 639 tys. zł. Dodatkowe 605 tys. zł przeznaczono na jego ocieplenie.
Urzędnicy wrócili do swojej siedziby
Na czas remontu, trwającego od września ubiegłego roku do początku lipca, poszczególne wydziały urzędu zostały przeniesione m.in. do gimnazjum w Nowej Wsi Królewskiej. Wójt gminy Marcin Skonieczka urzędował natomiast w budynku „Zielonej szkoły” w Orłowie.
Kiedy we wtorek odwiedziliśmy wyremontowany urząd wszystkie jego wydziały funkcjonowały już w nowym budynku.
Nowością jest utworzony przy wejściu Punkt Obsługi Mieszkańca, gdzie interesanci uzyskać mogą odpowiedzi na podstawowe pytania i zostają prawidłowo skierowani do poszczególnych urzędniczych gabinetów. Informacji w tym punkcie udziela Karolina Zielińska.
Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi mieszkańcom gminy komunikację z pracownikami urzędu.
Na pierwszy rzut oka widać, że remont nie był tani.
Wymienione zostały drzwi oraz posadzki w salach posiedzeń i gabinetach kierowników poszczególnych działów. Przebudowano toalety, klatkę schodową i pomieszczenia biur.
Ściany obiektu przemalowane zostały na stonowane kolory. W środku drewniane i szklane motywy oraz odcienie szarości przełamuje biel mebli i drobnych biurowych akcesoriów.
Łatwo też dostrzec zmianę oświetlenia na ledowe.
Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu, wymienione zostały okna oraz piec w kotłowni na paletowy. Docieplono również ściany i dach obiektu.
Tak będzie wyglądał za kilka miesięcy urząd gminy w Płużnicy [zdjęcia]
Przebudowano sieci wodno - kanalizacyjną i elektryczną.
Dodatkowo placówka została wyposażona w monito-ring i instalację alarmową.
Interesanci mogą korzystać z podjazdu dla niepełnosprawnych oraz windy.
Mieszkańcom nowy urząd się podoba
Za modernizację urzędu odpowiedzialne są: toruńskie przedsiębiorstwo budowlano - usługowe Novapol oraz firma projektowa Conceptgroup z Grudziądza.
- Celem projektu było dostosowanie obiektu do potrzeb naszych mieszkańców - mówi Tomasz Zygnarowski, zastępca wójta Płużnicy. - Dziś urząd jawi się przede wszystkim jako miejsce przyjazne i funkcjonalne. Część spraw załatwić można już w Punkcie Obsługi Mieszkańca. Z windy natomiast korzystać mogą nie tylko niepełnosprawni, ale także osoby starsze i matki z dziećmi.
Ze zmodernizowanego obiektu zadowoleni wydają się być także mieszkańcy gminy. Internauci na Facebooku nie szczędzą pochwał: „Pięknie i nowocześnie”, „Urząd na miarę XXI wieku” - komentują.
Trzeba przyznać, że skromny, poszarzały obiekt urzędu mieszczący się w centrum Płużnicy po renowacji stał się prawdziwą wizytówką gminy.
300 Plus - wszystko, co musisz wiedzieć o programie.
