W uzdrowisku wypadało bywać, bowiem był to letni salon Warszawy i Łodzi. Dużym echem odbiła się wizyta prezydenta Ignacego Mościckiego w Ciechocinku, który wypoczywał tu w czerwcu w 1932 r. Rok później na skraju parku Sosnowego, u zbiegu ulic Leśnej i Wojska Polskiego oddano do użytku Dom Reprezentacyjny Państwowego Zakładu Zdrojowego. Obecnie nazywany jest Dworkiem Prezydentów, choć żaden nie spędził w nim nocy, podobnie jak Marszałek Józef Piłsudski. Uroczyste poświęcenie obiektu odbyło się 75 lat temu. Pierwszymi lokatorami byli
minister pracy i opieki społecznej
Stefan Hubicki oraz jego małżonka senator Hanna Hubicka. Oboje spędzili lipiec 1933 r. na kuracji i wypoczynku w Ciechocinku. Patronowali wówczas wielkim pływackim, które odbyły się na basenie termalno-solankowym. Rok wcześniej uczestniczyli w uroczystościach otwarcia pływalni. Oboje byli lekarzami.
Senator Hanna Hubicka
z d. Paciorkowska urodziła się w 1889 r. w Piotrkowie Trybunalskim w rodzinie inteligenckiej o tradycjach patriotycznych. Ukończyła Wydział Medyczny w Lozannie. Po studiach pracowała jako chirurg w Szpitalu św. Ducha w Warszawie, a następnie w szpitalach Czerwonego Krzyża w Kiszyniowie i Brześciu. Po rewolucji lutowej 1917 r. była pomocnicą lekarza Centralnego Komitetu Obywatelskiego w Mińsku na Białorusi. Potem kierowała wydziałem prasowym sztabu I Korpusu Polskiego na Wschodzie. Z rozkazu Komendy Głównej Polskiej Organizacji Wojskowej została skierowana z mężem Stefanem Hubickim, który współorganizował POW w Rosji, do Kijowa, następnie do Moskwy, Petersburga oraz Finlandii i Paryża. Po powrocie do Polski w 1918 r. pracowała jako kierowniczka biura prasowego w naczelnym Dowództwie WP oraz równocześnie w Kancelarii Cywilnej Naczelnika Państwa. Przez wiele lat była urzędniczką Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Działała w Bezpartyjnym Bloku Współpracy z Rządem. W 1930 r. została wybrana na senatora III kadencji. Była sekretarzem prezydium Senatu. Pracowała w komisji skarbowo-budżetowej. W klubie BBWR należała do Grupy Kobiecej. Od 1935 r.
była urzędniczką w Ambasadzie RP w Berlinie
Po urlopie bezpłatnym została przeniesiona w październiku 1938 r. w stan nieczynny, pół roku potem w stan spoczynku. Pełniła funkcję przewodniczącej Rady Naczelnej Stowarzyszenia "Rodzina Wojskowa", które zostało powołane w 1925 r. w Warszawie. Działała w Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet. Za swoje zasługi dla Polskiej Organizacji Wojskowej została odznaczona Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari.
Po rozejściu się z mężem poślubiła Henryka Szlendaka. W kampanii wrześniowej poległ jej syn Andrzej. Senator Hanna Hubicka zmarła w 1941 r. w Lublinie.