Pierwsza edycja imprezy "Barcin Biega" za nami [zdjęcia]

(szym)
Imprezę poprowadził Artur Jakubowski.
Imprezę poprowadził Artur Jakubowski. J. Bejma
Trasa wiodła ulicami miasta. Na starcie do biegów dziecięcych i młodzieżowych stanęło ponad stu zawodników.

Barcińskie biegi uliczne

Kto zwyciężył

Przedszkolacy i szkolniacy zmagali się na dystansach od stu do tysiąca metrów. Najmłodsi mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji: dmuchanych zamków, zjeżdżalni, słodkiego poczęstunku oraz gier i zabaw. Na dystansie 300 metrów pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Przygoda, a wśród chłopców wygrał Hubert Ciszewski. Na dystansie kilometra najszybciej do mety dobiegli Wiktoria Matwijczuk oraz Łukasz Gąsior.

Wygrało Ostromecko i Janikowo

W głównym biegu, którego długość wyniosła 9,5 km, wystartowało 64 biegaczy nie tylko z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. W kategorii open mężczyzn wygrał Krzysztof Gasiewski z LKS Ostromecko, który na metę przybył w czasie 00:31:21. Drugie miejsce zajął Bartosz Wiligalski z KM Trochcik Łubianka, któremu przebiegnięcie niecałych dziesięciu kilometrów zajęło 00:31:27. Trzecie miejsce należy do Macieja Fingasa z Ostródy (00:32:14).

W kategorii open kobiet zwyciężyła Justyna Szczutkowska z Janikowa (czas: 00:41:37). Tuż za nią uplasowała się Daria Nowacka z Akademii Biegania w Grudziądzu (czas: 00:42:04). Trzecie miejsce zajęła Sandra Czerwińska z Wąbrzeźna (czas: 00:43:!!).

Nasi na podium

Wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali także biegacze z terenu powiatu żnińskiego. W kategorii od 15 do 29 lat wygrał Mateusz Brylewski z Runner's High Gąsawa. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął Jacek Jagodziński ze Żnina. W przedziale wiekowym od 30 do 39 lat zwyciężył Michał Senger z Runner's High Gąsawa. Zbigniew Wysocki z Barcina był drugi w przedziale wiekowym od 40 do 49 lat, a trzecie miejsce zajął Paweł Kuczma ze Żnińskiego Klubu Biegacza. W kategorii powyżej sześćdziesięciu lat drugie miejsce zajął Antoni Sikora Ze Żnińskiego Klubu Biegacza. Wśród kobiet w kategorii od 30 do 39 lat wygrała Kamila Maciejewska z Barcina.

Z kijkami...

Podczas imprezy zmagali się ze sobą na dystansie 5 km. zawodnicy Nordic Walking. Wśród mężczyzn wygrał Karol Stawniak ze Żnina. W kategorii kobiet zwyciężyła Barbara Możdżeń z Gniezna. Trzecie miejsce zajęła Wanda Stawniak ze Żnina.

Prowadzili motocykliści

Bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe "Sokół" oraz Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. na motorach poprowadzili członkowie stowarzyszenia MOTORiS.

-Medale otrzymali wszyscy zawodnicy na mecie - opowiada Beata Gaik-Mazurek, prezes BOSiR. - Inauguracja sezonu sportowego 2013/2014 była okazją do zaprezentowania działających w regionie sekcji i dyscyplin sportowych. Burmistrz Barcina wyróżnił sportowców i trenerów za wysokie osiągnięcia sportowe. Podczas imprezy zorganizowano szereg konkursów dla publiczności. Zaakcentowano również 3 urodziny barcińskiej pływali, a stałym klientom basenu wręczono vouchery na doładowania karnetów.