Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 2 odcinek 33
Pierwsza publikacja Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni została dofinansowana z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Projekt "Kultura w sieci" w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni
- Jest przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży, choć jej kształt i treść może przypaść do gustu także dorosłym miłośnikom literatury. Ta wyśmienita pozycja polecana jest nie tylko znawcom biografii kompozytora, ale przede wszystkim tym, którzy dopiero pragną poznać szczegóły jego życia. Ebook w przystępny sposób przybliża epizod gościny nastoletniego Fryderyka Chopina w majątku Dziewanowskich w Szafarni. W swojej formie nawiązuje do tradycji romantycznych poematów, czerpiąc inspiracje z Mickiewiczowskiej epopei. Opowieść o wakacjach Chopina na Ziemi Dobrzyńskiej stworzona została na podstawie listów F. Chopina i pisanego przez niego w Szafarni Kuriera Szafarskiego – informuje Ośrodek Chopinowski w Szafarni.
Książkę napisał poeta i pisarz Cezary Dobies. Publikację wzbogacają kolorowe ilustracje wykonane przez artystę malarza, mieszkającego w Paryżu Artura Majkę.
- Publikacja adresowana jest głównie do młodych odbiorców. Autor książki już nieraz pisał utwory dla dzieci i młodzieży – powiedziała Agnieszka Brzezińska, dyrektor Ośrodka Chopinowskiego.
Publikacja liczy 17 stron.
- Uzupełnieniem treści książki jest audiobook, w którym znajdą się odczytywane przez toruńskiego aktora Jarosława Felczykowskiego, oryginalne listy i Kurier Szafarski Fryderyka Chopina. Audiobook daje osobom dorosłym możliwość odkrycia mało znanych zdolności literackich i satyrycznych Fryderyka Chopina. Ciekawa i lekka forma językowa ebooka oraz atrakcyjna szata graficzna dostosowane są do młodych odbiorców, ułatwiając im przyswojenie treści i zachęcając do poznania postaci Fryderyka Chopina – wyjaśnia Ośrodek Chopinowski.
Zobacz online książkę o pobycie Chopina w Szafarni
Publikację „Przygody Fryderyka w Szafarni”pobierzesz
TUTAJ
- Projekt powstał z myślą o zapewnieniu interesującej oferty edukacyjnej i kulturalnej on-line w okresie, w którym dostęp do kultury jest ograniczony. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat historycznej wizyty Chopina w Szafarni, zainteresowanie dzieci i młodzieży osobą Fryderyka Chopina i jego związkami z regionem kujawsko-pomorskim oraz upowszechnienie dorobku kultury, jakim jest korespondencja Chopina z Szafarni – informują autorzy projektu.
Patronat nad przygotowaniem publikacji sprawowała m. in. „Gazeta Pomorska”.
