Pierwsze niespodzianki dla burmistrza. Na szczęście, miłe

  Pierwsze niespodzianki dla burmistrza. Na szczęście, miłe

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  - Pierwsze dni minęły bardzo intensywnie - mówi o rozpoczęciu pracy w urzędzie burmistrz Artur Mikiewicz. Przypomnijmy, podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Chełmna oficjalnie przejął obowiązki.
  Burmistrz Artur Mikiewicz przyznaje, że na ten moment - jeśli chodzi o obsadę stanowisk w urzędzie - pracują w niezmienionym składzie. Obok burmistrza:

  Burmistrz Artur Mikiewicz przyznaje, że na ten moment - jeśli chodzi o obsadę stanowisk w urzędzie - pracują w niezmienionym składzie. Obok burmistrza: sekretarz - Tatiana Syta ©Monika Smól

  Nowy burmistrz zabrał głos już podczas sesji Rady Miasta Chełmna i przyznał, że gotowy jest do pojęcia wyzwania, jakim jest zarządzanie miastem. Podziękował za to, że postawili na niego. Podkreślał również, że ma świadomość dużej odpowiedzialności.

  - Zaczynam dziś służbę na rzecz miasta - mówił podczas sesji. - To wielce zobowiązujące wyzwanie. Będziemy realizować program, do którego się zobowiązaliśmy przed naszymi wyborcami. Deklaruję pełną otwartość i współpracę z wszystkimi radnymi. Sobie życzę wytrwałości i energii, którą zawsze dysponowałem i myślę, że nie zabraknie mi jej, a to moje przekonanie bierze się stąd, ze dysponują znakomitym zespołem współpracowników.
  Udało nam się do rady wprowadzić pięcioro radnych i wiem, że będę mógł liczyć na ich pomoc, ale liczę - jak już wspomniałem - na współpracę z wszystkimi radnymi. Liczę, że dla dobra wspólnego mieszkańców będziemy potrafili współdziałać.

  Pierwsze spotkania i złożone podpisy


  Po kilku bardzo pracowitych dniach burmistrz przyznaje, że na razie poznaje urząd i pracowników.

  - Specyfika pracy jest mi znana, gdyż wcześniej kierowałem jednostką finansów publicznych - wskazuje Artur Mikiewicz. - Różnica jest taka, że obecnie obszarów i zadań jest o wiele więcej. Przez kilka dni spotykałem się w konkretnych sprawach z kierownikami wydziałów, pracownikami oraz kilkoma dyrektorami podległych jednostek. Dużo czasu poświęcam na analizę projektu budżetu na 2019 rok.

  Chełmnianin podrzucił wielkogabaryty. Kary nie uniknął

  Burmistrz złożył już także pierwszy podpis. Nawet więcej niż jeden.

  - Podpisów złożyłem już całe mnóstwo - dodaje Artur Mikiewicz. - Dotyczyły dokumentów rozmaitych bieżących spraw.

  Zdarzyły się już także rzeczy, które nowego „pierwszego” zaskoczyły. Na szczęście,... pozytywnie.

  Niespodzianki? Oby były wyłącznie miłe  - Miłą niespodzianką było zaproszenie na uroczystość z okazji dnia pracownika socjalnego - podkreśla Artur Mikiewicz. - Innych niespodzianek nie było. Mam nadzieje, że jeśli się pojawią, to będą przyjemne. Wziąłem również udział we wręczeniu nagród dla utalentowanych młodych artystów z chełmińskiej szkoły muzycznej, biorących udział w ogólnopolskim konkursie gry na instrumentach dętych.

  Czy burmistrz ma już „pewniaka” na swojego zastępcę?

  - Kandydatem na mojego zastępcę jest niezmiennie Piotr Murawski - nie kryje włodarz. - Powołanie nastąpi od nowego roku. Co do pozostałych stanowisk, pracujemy w niezmienionym składzie.

  Sesja rady miasta już za kilka dni  Najbliższą sesję Rady Miasta Chełmna zaplanowano na wtorek, 4 grudnia, o godz. 16.

  Wówczas nie tylko wybrani zostaną przewodniczący oraz członkowie poszczególnych komisji, ale także ustalone zostanie wynagrodzenie burmistrza. Radni zdecydują również o nowych stawkach podatku od nieruchomości.


  Flesz - bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć!  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018