Do zdarzenia doszło w środę 27 listopada w Brześciu Kujawskim. Policjanci zostali poinformowani przez pracownika ośrodka pomocy społecznej, że w jednym z mieszkań w Brześciu Kujawskim może znajdować się kobieta, która opiekuję się czwórką dzieci będąc pod wpływem alkoholu.
Według naszych ustaleń, kobieta miała właśnie odebrać dzieci ze szkoły i wrócić z nimi do domu.
Na miejsce został wysłany patrol policji, który sprawdził stan trzeźwości kobiety.
Jak poinformowała Anita Szefler-Ciupińska, rzecznik policji we Włocławku, kobieta miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak nie koniec historii.
Oprócz czwórki dzieci kobiety, w mieszkaniu przebywała jej siostra z dwójką dzieci, która też była po wypiciu alkoholu. Miała 0,3 promila w wydychanym powietrzu.
Na miejscu pojawił się kurator sądowy. Postanowiono o umieszczeniu czwórki dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Pozostałą dwójkę przekazano pod opiekę rodzinie.
Według naszych ustaleń kobieta, która miała 1,5 promila alkoholu i opiekowała się dziećmi, w październiku spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu i oddaliła się z miejsca zdarzenia
