Piłka ręczna plażowa. Złoty i dwa brązowe krążki w mistrzostwach kraju

Szczypiorniści BHT Damy Radę zostali mistrzami Polski w beachhandball. Brąz przypadł zawodnikom z Wąbrzeźna. W turnieju kobiet 3. miejsce zajęły Byczki Kowalewo Pomorskie.

Mistrzostwa Polski odbyły się na plaży w Świnoujściu. W turnieju mężczyzn wzięło udział 8 drużyn, w tym BHT Damy Radę Inowrocław i BHT Vambresia Wąbrzeźno. Przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego obok BHT GRU JUKO Poznań byli głównymi kandydatami do medalu. I to się potwierdziło "w praniu".
Inowrocławianie w dwóch poprzednich mistrzostwach zdobywali srebrne krążki. Do Świnoujścia pojechali po złoto i cel swój osiągnęli. W całym turnieju wygrali wszystkie spotkania. W półfinale BHT Damy Radę pokonał Vambresię 2:0 (20:4, 20:18). W finale szczypiorniści z Inowrocławia tak jak rok temu zmierzyli się z zespołem z Poznania. Teraz jednak to oni byli górą. Wygrali po dogrywce 2:1 (24:18, 16:25, 8:7).
Vambresia w spotkaniu o brąz zwyciężyła BHT Fuzja Olsztyn 2:0 (12:11, 21:13). To historyczny medal wąbrzeźnian. Przypomnijmy, że niedawno zdobyli oni Puchar Polski w piłce ręcznej plażowej.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Bartosza Wojdaka (Vambresia), a najlepszym bramkarzem Bartosza Makowskiego (Damy Radę).

Końcowa klasyfikacja: 1. Damy Radę Inowrocław, 2. Gru Juko Poznań, 3. Vambresia Wąbrzeźno, 4. Fuzja Olsztyn, 5. Orły Kopcysia Olsztyn, 6. Rondel Team Legnica, 7. Beach Boys Warszawa, 8. KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

DAMY RADĘ: Bartosz Makowski, Mariusz Łukasiewicz, Jarosław Knopik, Łukasz Wiśniewski, Marcin Malewski, Marcin Szych, Łukasz Skowron, Przemysław Żywocki,

VAMBRESIA: Mateusz Budziński, Maciej Lewicki, Michał Taczyński, Bartosz Wojdak, Karol Delicat, Wiktor Łączny, Jakub Skorski, Damian Orzechowski, Jacek Jaszyk.

Pechowy półfinał

W turnieju kobiet rywalizowało 6 ekip, w tym BHT Byczki Promień Kowalewo Pomorskie. Byczki zajęły 3. miejsce. Kowalewianki w meczu o brąz pokonały Sqad Warszawa 2:0 (16:8, 22:21). Wcześniej po zaciętym półfinale Byczki uległy po dogrywce AZS Reflex Pyrki Poznań 1:2 (16:17, 11:10, 7:8). To spotkanie można śmiało określić mianem przedwczesnego finału.
Zespół z Poznania został potem mistrzem Polski. W pojedynku o złoto zwyciężył Red Hot Chili Buk 2:0 (14:4, 18:16).

Kolejność końcowa: 1. AZS Reflex Pyrki Poznań, 2. Red Hot Czili Buk, 3. BHT Byczki Promień Kowalewo Pomorskie, 4. Warszawa Skład, 5. Relax Warszawa, 6. Dziewczyny z Drużyny ze Szczecina.

BYCZKI: Monika Orzechowska, Paulina Guttman, Agnieszka Pęcherska, Ewelina Fiedorek, Natalia Przybyszewska, Karolina Szymańska, Karolina Garkowska, Dagmara Żychniewicz.

Monika Orzechowska z Kowalewa Pomorskiego została wybrana najlepszą bramkarką mistrzostw.